Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.945
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2801560] 05.11.19 16:01 · odgovor na: pobalin (#2801538)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.11.2019 16:07
[pobalin]
> [najobj]
> alzo, čeprav fuzbal v Hong Kongu glih nima neke tradicije, je seveda možno, da so v razbijanje trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v Hong Kongu - enako kot Viole v Mariboru v resnici ne vem, če jih kdo plačuje ali pa so zgolj prostovoljci - vključeni tudi lokalni fuzbalski huligani, definitivno pa ima od njih večjo korist anglosaksonski rajzing impirializm kot pa kitajski komunisti, ki so se za ljubi mir tistemu famoznemu zakonu že zdavnaj odpovedali, pa kljub temu mira v Hong Kongu še vedno ni ...

Glih včeraj sem dobil reklamo za tale članek Economista...
> Something in the air
> Why are so many countries witnessing mass protests?
> Blame economics, demography, a sense of powerlessness...and social media
> FOR ANYONE trying to follow protest movements around the world it is hard to keep up. Large anti-government demonstrations, some peaceful and some not, have taken place in recent weeks in countries on every continent: Algeria, Bolivia, Britain, Catalonia, Chile, Ecuador, France, Guinea, Haiti, Honduras, Hong Kong, Iraq, Kazakhstan, Lebanon and more. On November 1st Pakistan joined the ever-lengthening roll as tens of thousands of protesters converged on the capital, Islamabad, to demand that the prime minister, Imran Khan, stand down within 48 hours.
> Probably not since the wave of “people power” movements swept Asian and east European countries in the late 1980s and early 1990s has the world experienced such a simultaneous outpouring of popular anger on the streets. Before that, only the global unrest of the late 1960s bears comparison in terms of the number of countries swept up and the number of people mobilised.
> ...
> www.economist.com/in...E/336900/n

... ki najbrž dokazuje, da sem opranoglavec, mnenjska marioneta anglosaksonskega fejling imperializma, ker vlečem neke brezvezne paralele, ko je pa vendar jasno, da...

Pa vendar menim, da so vandalsko obarvani nemiri v Hong Kongu zdaj že v prid režimu v Pekingu in njemu podobnim, da ne popustijo svojih vajeti, saj si le malokdo želi okrog sebe gledati takšno uničenje in anarhijo.
... čuj, zakaj si zdaj užaljen, saj jaz nikoli niti zaprmejduš nisem namigoval, da si opranoglavec, kaj šele mnenjska marioneta anglosaksonskega fejling imperializma, ki so te izrabili, da vlečeš neke brezvezne paralele ... evo, in čeprav je z "Blame economics, demography, a sense of powerlessness...and social media" dobro začel, bi avtorja nalimanega članka iz Economista prav rad slišal, kaj razen občasnega večjega ali manjšega nasilja imajo skupnega države, ki jih je naštel in si jih ti za njim očitno ponovil, ker je pač The Economist tako ugleden cajtng s tako uglednimi novinarji in mnenjskimi voditelji, da ziher na en kup ne bi nametali in primerjali tako različnih politično in/ali ekonomsko pogojenih stvari ...

P.S.: ker o napisanem premisliš, si upravičeno kritičen do slovenskih novinarjev in mnenjskih voditeljev, jaz pa sem kritičen do vseh, če napisano nima ne repa ne glave ... aja, za hec preberi toti forum.finance.si/?m=...386&single post in mi razloži, kje in zakaj sem zabluzil, ker ga bc123a očitno ni prebral - seveda če se z mano ne strinja - ker mi ni nič odgovoril ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2801560

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2801729] 06.11.19 12:35 · odgovor na: najobj (#2801560)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, zakaj si zdaj užaljen
Nič nisem užaljen in mi je res žal, da je tako izpadlo. Hotel sem karikirati kao tvoj pogled na zadevo. Včasih sfalim.
aja, za hec preberi toti forum.finance.si/?m=...386&single post in mi razloži, kje in zakaj sem zabluzil, ker ga bc123a očitno ni prebral - seveda če se z mano ne strinja - ker mi ni nič odgovoril ...
Sem prebral in se nimam namena posvečati globočinam vajinega odnosa in diskurza. Najbrž te tudi Bisi ignorira ali pa se ne pusti zvleči v jalovo debato s teboj. Jaz imam malo bolj šibko voljo, zato včasih prekrižam rogove s teboj.

Strani: 1