Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799645] 19.10.19 19:05 · odgovor na: najobj (#2799623)
Odgovori   +    1
[najobj]
... evo, zdaj pa me res firbec matra, zakaj sem svetsko razgledani športoljubec neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil vzrok(!) za demonstracije v Hong Kongu, razen da bi Velika Britanija (in ZDA?) sprovocirali Kitajsko v novi Tiananmen
Malo sem pogledal novice naše javne hiše iz širše domovine (kugle zemaljske), pa vidim, da Brexitanci (in Amerikanci?) očitno iz svojih pritlehnih imperialistično-samoobrambnih vzgibov širom po svetu hujskajo ljudske množice, da orenk razturajo svoja mesta. Ali gre samo za zahodnjaški infotejnment v rieliti šou obliki?

Poleg Hong Konga te dni tudi v Kataloniji (vzrok dobro znan in javno so vsi pozivali na mirne demonstracije),
www.rtvslo.si/svet/e...udi/502629

Čilu (hm, podražitev javnega prometa)
www.rtvslo.si/svet/s...ere/502622

in Libanonu (hm, napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp).
www.rtvslo.si/svet/b...ppa/502579

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2799645

Strani: 1

najobj sporočil: 31.944
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799689] 20.10.19 14:14 · odgovor na: pobalin (#2799645)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2019 14:16
[pobalin]
> [najobj]
> ... evo, zdaj pa me res firbec matra, zakaj sem svetsko razgledani športoljubec neveden o tem, kaj bi sploh lahko bil vzrok(!) za demonstracije v Hong Kongu, razen da bi Velika Britanija (in ZDA?) sprovocirali Kitajsko v novi Tiananmen
Malo sem pogledal novice naše javne hiše iz širše domovine (kugle zemaljske), pa vidim, da Brexitanci (in Amerikanci?) očitno iz svojih pritlehnih imperialistično-samoobrambnih vzgibov širom po svetu hujskajo ljudske množice, da orenk razturajo svoja mesta. Ali gre samo za zahodnjaški infotejnment v rieliti šou obliki?

Poleg Hong Konga te dni tudi v Kataloniji (vzrok dobro znan in javno so vsi pozivali na mirne demonstracije),
www.rtvslo.si/svet/e...udi/502629

Čilu (hm, podražitev javnega prometa)
www.rtvslo.si/svet/s...ere/502622

in Libanonu (hm, napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp).
www.rtvslo.si/svet/b...ppa/502579
... holy shit ! ... čuj, saj se hecaš, a ne ? ...

P.S.: na totem forumu sem prebral že vse mogoče, da pa bi osamosvojitev Katalonije, podražitev javnega prometa v Čilu in napoved obdavčitve aplikacij Viber in WhatsApp v Libanonu kdo povezal z brexitom in ameriško trgovinsko vojno proti Kitajski (= razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu), pa je tudi kot zajebancijo z zahodnjaškim infotejnmentom v rieliti šou obliki le malo preveč ... aja, ker je razbijane trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem Hong Kongu prešlo v naslednjo fazo, ko so se nič krivi lastniki razbitih trgovin in uporabniki uničene infrastrukture v kitajskem Hong Kongu začeli tudi sami boriti proti "borcem za svobodo", bi bilo pred očitno bližajočim se novim Tiananmenom dobro vedeti, če se "borci za svobodo" borijo za status, ki je veljal od 1841 do 1997, ko so kitajsko(!) ozemlje Hong Konga po dobljeni vojni kolonializirali Britanci ali pa za status - Kitajska je v vmesnem času postala svetovna velesila, s katero se ne more noben zajebavat, kaj šele predčasno enostransko prekinjat podpisane sporazume - od 1997 do pred nekaj meseci, ko je bilo več kot 20 (dvajset) let pod kitajskim komunističnim škornjem vse OK, z začetkom Trumpove trgovinske vojne proti Kitajski in za britansko gospodarstvo nujnimi posledicami brexita pa kar naenkrat ne več ...

Strani: 1