Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799535] 18.10.19 14:31 · odgovor na: pobalin (#2799521)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ti kot insajder na Steinbuchov komentar gledaš drugače, bolj realistično. Mene, ostarelega idealista je pa groza, ko gledam ta absolutni in po črnih napovedih dokončen razkroj enega segmenta družbe, ki se mi zdi elementaren pogoj za njeno higieno.

Ni potrebno, da gre za dokončen razkroj.
Potreben pa je korenit downsizing.

Torej na zmanjševanje števila medijev in novinarjev lahko gledamo kot na katastrofo ali pa kot na potreben pogoj, da sploh še ostane kaj medijev in novinarstva.

Novinarji, sindikati, cehovska društva vsako odpuščanje pospremljajo s srce parajocimi floskulami o novinarstvu, demokraciji pa cak i sire.

Ampak ce jim je res mar za novinarstvo, demokracijo pa cak i sire, bi morali ze zdavnaj sami prit s predlogom reorganizacij, rezanja, odpuščanj.

Vem, ne moreš tega pricakovat, enim je preveč fajn, eni imajo kredite, druzine so od njih odvisne.

Ampak ker se sami niso sposobni reorganizirat in transformirat, jim to pac delajo (vedno slabse) uprave in (vedno slabsi) lastniki.

Pa ce razumejo kaj ali ne.

Jaz nisem tako crnogled. Tale odpuščanja na Delu in kar prihaja na Dnevniku/Večeru so potencialno good news za novinarstvo.

Malo manj za nekatere novinarje, žal.

Ampak kdor je sedaj presenečen, kot da se nekaj nepricakovanega dogaja, si niti ne zasluži naziva novinar.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2799535

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799565] 18.10.19 19:07 · odgovor na: Gustl (#2799535)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Ni potrebno, da gre za dokončen razkroj.
Potreben pa je korenit downsizing.
Zame kot odjemalca je tak downsizing dokončen razkroj. Dobrega, ajde vsaj spodobnega časopisa (četudi samo spletnega) pač ne moreš delati z ducatom ali dvema novinarjev. Za dobro novinarstvo rabiš dovolj dobrih ljudi, ne pa tropa peanut-fed monkeys in algoritme. Dobre obveščenosti in javne higiene ne more zadovoljiti krdelo Crnkovičev, Časorisov, Jančičev, Mekin, Požarjev, Steinbuchov, Voduškov... Tudi ne krdelo daunsajzanih delov, dnevnik-večerov, financ + nekaj klavrnih ostankov gorenjskih listov, dolenjskih glasov, koroških novic ipd. Pa tudi ne Boh Vošticev in podobnih združbe ne.

Mater, še malo pa bom šel stat pred javno hišo s transparentnom "Rešite nam vsaj RTVS!"
Torej na zmanjševanje števila medijev in novinarjev lahko gledamo kot na katastrofo ali pa kot na potreben pogoj, da sploh še ostane kaj medijev in novinarstva.
Oh, glede na MojeDeželne vzorce bo medijev še več. Vsak odpuščeni novinar, ki ne bo našel službe, bo imel svojega. In vsak mladec z novimi idejami (hobiji). In vsak skreganec in upokojenec. In vsi bodo po mobitelih in bifejih lovili frende, ki bi jim lahko odrinili kakšen oglas ali subvencijo, ali malo izsiljevali, in se klanovsko-klikarsko pošlihtali. Jaz bom pa še naprej stal s tistim transparentom...
Novinarji, sindikati, cehovska društva vsako odpuščanje pospremljajo s srce parajocimi floskulami o novinarstvu, demokraciji pa cak i sire.
To počnejo zlasti tisti, ki se še počutijo razmeroma varne (zaledja, botri, preveč vedo...). Drugi, drobnica so trepetajoče tiho.
Ampak ce jim je res mar za novinarstvo, demokracijo pa cak i sire, bi morali ze zdavnaj sami prit s predlogom reorganizacij, rezanja, odpuščanj.
No, to ni glih njihova naloga, vsaj ne v javni sferi. Kaj so počeli znotraj svojih gospodinjstev pa ne vem. Po tvojem pisanju očitno bolj nič kot malo. Vsekakor bi pa od njih pričakoval, da se bodo bolj ukvarjali s svojim produktom in zadovoljstvom odjemalcev kot pa z javnim samopomilovanjem in jadikovanjem. Ampak to je na koncu spet bolj odvisno od lastnika in njegovih valptov kot pa od bralstva.

Je pa tako, da jaz najbrž nisem merodajen medijski odjemalec, in bi cajteng po mojem okusu bankrotiral še preden bi jaz rekel dobro. Tako nekako mi je pred časom jasno nakazoval že Črt. :-)
Vem, ne moreš tega pricakovat, enim je preveč fajn, eni imajo kredite, druzine so od njih odvisne.
No, tudi ali predvsem to.
Jaz nisem tako crnogled. Tale odpuščanja na Delu in kar prihaja na Dnevniku/Večeru so potencialno good news za novinarstvo.
Upam, da bom tvoj optimizem nekoč razumel.

Strani: 1