Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799535] 18.10.19 14:31 · odgovor na: pobalin (#2799521)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ti kot insajder na Steinbuchov komentar gledaš drugače, bolj realistično. Mene, ostarelega idealista je pa groza, ko gledam ta absolutni in po črnih napovedih dokončen razkroj enega segmenta družbe, ki se mi zdi elementaren pogoj za njeno higieno.

Ni potrebno, da gre za dokončen razkroj.
Potreben pa je korenit downsizing.

Torej na zmanjševanje števila medijev in novinarjev lahko gledamo kot na katastrofo ali pa kot na potreben pogoj, da sploh še ostane kaj medijev in novinarstva.

Novinarji, sindikati, cehovska društva vsako odpuščanje pospremljajo s srce parajocimi floskulami o novinarstvu, demokraciji pa cak i sire.

Ampak ce jim je res mar za novinarstvo, demokracijo pa cak i sire, bi morali ze zdavnaj sami prit s predlogom reorganizacij, rezanja, odpuščanj.

Vem, ne moreš tega pricakovat, enim je preveč fajn, eni imajo kredite, druzine so od njih odvisne.

Ampak ker se sami niso sposobni reorganizirat in transformirat, jim to pac delajo (vedno slabse) uprave in (vedno slabsi) lastniki.

Pa ce razumejo kaj ali ne.

Jaz nisem tako crnogled. Tale odpuščanja na Delu in kar prihaja na Dnevniku/Večeru so potencialno good news za novinarstvo.

Malo manj za nekatere novinarje, žal.

Ampak kdor je sedaj presenečen, kot da se nekaj nepricakovanega dogaja, si niti ne zasluži naziva novinar.