Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799376] 17.10.19 14:25 · odgovor na: najobj (#2799337)
Odgovori   +    1
[najobj]
čeprav nima pojma o strogih pravilih mednarodnih športnih organizacij o (ne)vmešavanju politike v šport ...
Zgodbo poznam samo zelo površno, ampak kot sem zasledil, se je cirkus začel zaradi nekega twita nekega klubskega aparatčika, ki je izrazil podporo demonstrantom v Hong Kongu, komunistično mati Kitajsko pa vrgel iz tira.
www.bbc.com/news/wor...a-49995985

To seveda ne paše v tvojo tezo o strogih pravilih o nevmešavanju politike v šport. To paše v prepoved posedovanja in izražanja osebnega mnenja. Nekaj drugega bi bilo, če bi ta tip na tekmi mahal s transparentom s to vsebino ali izrabil svoj javni nastop na športni prireditvi za kaj takega. Če se tako 300% skomercializiranemu športu sploh še lahko reče šport...

Meni je cela zadeva blazno všeč, ker imam rad, kadar drek prileti v ventilator in zasvinja en kup posrancev in cajtgajstovskega sranja. Prvo je razvada raznih twitov, da twitajo ves čas o vsem ali čemerkoli. Ker oni pametni. Mi to skromno in ponižno počnemo v mraku tega delavskega kevdra, kot se za navadno rajo spodobi.

Drugo je, da se neka ameriška nacionalna liga zaradi gole pogoltnosti in ekspanzionizma širi na Kitajsko. Tretje je, da se ob enem twitu razkrije vsa gniloba nenačelne a silno donosne kohabitacije najsvetlejše in najboljše totalne demokracije na svetu in največje kapitalistične komunistične diktature na svetu. Kitajskih oblastnikov ne moti vdor ameriške nacionalne košarke v njihov novorestavrirani imperij. Zmoti jih, uboge nežne komunistične dušice, famoznih 140x2 znakov, ki morda sploh niso predrli kitajskega internetnega zidu.

Šport zbližuje, povezuje in plemeniti pa vse to. Dokler en twit ne stopi na žulj glavnim belosvetskim plemenitašem. Trumpi, vsi po spisku!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2799376

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799524] 18.10.19 14:02 · odgovor na: pobalin (#2799376)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.10.2019 14:08
[pobalin]
> [najobj]
> čeprav nima pojma o strogih pravilih mednarodnih športnih organizacij o (ne)vmešavanju politike v šport ...
Zgodbo poznam samo zelo površno, ampak kot sem zasledil, se je cirkus začel zaradi nekega twita nekega klubskega aparatčika, ki je izrazil podporo demonstrantom v Hong Kongu, komunistično mati Kitajsko pa vrgel iz tira.
www.bbc.com/news/wor...a-49995985

To seveda ne paše v tvojo tezo o strogih pravilih o nevmešavanju politike v šport. To paše v prepoved posedovanja in izražanja osebnega mnenja. Nekaj drugega bi bilo, če bi ta tip na tekmi mahal s transparentom s to vsebino ali izrabil svoj javni nastop na športni prireditvi za kaj takega. Če se tako 300% skomercializiranemu športu sploh še lahko reče šport...

Meni je cela zadeva blazno všeč, ker imam rad, kadar drek prileti v ventilator in zasvinja en kup posrancev in cajtgajstovskega sranja. Prvo je razvada raznih twitov, da twitajo ves čas o vsem ali čemerkoli. Ker oni pametni. Mi to skromno in ponižno počnemo v mraku tega delavskega kevdra, kot se za navadno rajo spodobi.

Drugo je, da se neka ameriška nacionalna liga zaradi gole pogoltnosti in ekspanzionizma širi na Kitajsko. Tretje je, da se ob enem twitu razkrije vsa gniloba nenačelne a silno donosne kohabitacije najsvetlejše in najboljše totalne demokracije na svetu in največje kapitalistične komunistične diktature na svetu. Kitajskih oblastnikov ne moti vdor ameriške nacionalne košarke v njihov novorestavrirani imperij. Zmoti jih, uboge nežne komunistične dušice, famoznih 140x2 znakov, ki morda sploh niso predrli kitajskega internetnega zidu.

Šport zbližuje, povezuje in plemeniti pa vse to. Dokler en twit ne stopi na žulj glavnim belosvetskim plemenitašem. Trumpi, vsi po spisku!
... OK, o NBA se načeloma strinjam s tabo s pripombo, da zdolgočaseni tviteraš Daryl Morey ni neki nepomembni aparatčik, ampak je šef (general manager) ekipe Houston Rockets, preko katere zaradi njene "kitajske zgodovine" en.wikipedia.org/wik...statistics skomercializirana NBA najbolj uspešno prodira na Kitajsko in ki je zaradi za zvezdnike NBA nenavadne zvestobe Yao Minga s svojim globalno razširjenim tvitom naredil neprimerljivo večjo škodo, kot če bi na tekmi mahal s transparentom s to vsebino ali izrabil svoj javni nastop - kaj drugega je tvit tako pomembnega športnega funkcionarja - na športni prireditvi za kaj takega ... khmm, če zdaj pozabim, da je - če razbijajo in uničujejo "pravi" - za Američane razbijanje trgovin in uničevanje infrastrukture svoboda in če pozabim - do novega Snowdena ni mogoče dokazati - kdo in zakaj je sprovociral in financira razbijanje trgovin in uničevanje infrastrukture "borcev za svobodo" v kitajskem(!) Hongkongu ...

P.S.: NBA res ni mednarodna športna organizacija, to www.lawinsport.com/c...y-athletes pa sem na hitro zguglal in lahko prebereš, kako "posedovanje in izražanje osebnega mnenja" urejajo tri najmočnejše mednarodne športne organizacije ... aja, da je šport dandanašnji tako skomercializiran, da se mu težko sploh reče šport, je razlog en sam, reče pa se mu svobodna podjetniška pobuda na svobodnem globaliziranem trgu, tako da res ne vem, kako si - če te prav razumem - lahko proti, če pa na totem forumu vsi dobro vemo, da je to temelj svetle preteklosti, sedanjosti in prihodnosti naprednega sveta ...

Strani: 1