Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Električni zoe odpira boj za prevlado na trgu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sonce1313 sporočil: 376
[Avto] Tema: Električni zoe odpira boj za prevlado na trgu
[#2798989] 15.10.19 10:19 · odgovor na: orbita (#2798846)
Odgovori   +    0
Najprej je bilo 3500 litrov kurilca, nato po toplotni 150€ elektrike, je pa kar velika kvadratura in oseb ter je pač večja poraba. Če bi poslušal druge in ostal na kurilcu bi v 20 letih vrgel stran cca 60000€.
Za moje naložbe ne skrbeti, so zelo različne.
Za omrežnino sem jaz in vsi v RS dali toliko, da bi lahko imeli zlate trafote (ja tudi 50 let stare imamo!?) in omrežje, samo lobiji morajo jokati, ovce je pač potrebno striči. Jaz letno dobim cca 12MW elektrike iz sonca, še vedno več kot porabim, ki do trafota še pride ne in do omrežja tudi komaj, ker jo jaz in nekaj sosedov sproti porabimo. Torej viški gredo v omrežje, manjki iz omrežja, kamot plačam omrežje, samo jaz potem zaračunam vso oddano elektriko in smo zopet na nuli oz. še tistih slabih 20€ ne bom plačeval.
Tudi meni ni glih luštno sploh pa ne pametno financirati fosilce, pozimi tako ne moreš več ven, ko imamo dober MIO jakodimičev, TEŠ in čim več kuriti na mokra drva. Mala skrivnost je, da se samo pri predelavi nafte porabi več elektrike kot jo porabijo EV, zakaj potem že rabimo gorivo za 1,3€, mene je z 10 let starim dislom prišel 10€ na 100km, kar pri mojih letnih km pomeni najmanj 40000€ v 10 letih, pustimo vzdrževanje, okvare, 10x več delov, še posebej pa polno opremo, udobje, varnost, zadaj vozečim se nič ne kadi v glavo.