Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2794173] 17.09.19 10:22 · odgovor na: pobalin (#2794168)
Odgovori   +    0
Še pomnite tovariši užaljenega pobalina tožbe, da je nepremičnska scena naštimana za degresiven, superhikovski davek? Da bo ta največ jemal (revnim ne, ker skoraj nimajo nepremičnin) manj bogatim, najmanj pa res bogatim? Ker so "GURS-modelske" ocene "tržne vrednosti" nepremičnin tako svinjsko superhikovske.

Na to sem se spomnil danes, ko sem na brezplačniku državnega Telekoma prebral kričavo novico o licitacijski prodaji nesojene rezidence nesojenega poštenjaka Racmana. Siol namreč prenaša poročanje svojega planetarnega TV postajališča o izklicni ceni in domnevni tržni vrednosti hiše račjega skopušnika.
Vse bolj se pogreza imperij razvpitega lastnika Koloseja Sergeja Racmana. Medtem ko ga policija išče z najvišjo stopnjo mednarodne tiralice, gre zaradi milijonskega dolga na javno dražbo njegova kar 4.500 kvadratnih metrov velika "graščina" na ljubljanskem Rudniku.
In to za 851 tisočakov, takšna je izklicna cena luksuzne vile, čeprav jo nepremičninski strokovnjaki ocenjujejo na več kot tri milijone evrov.
siol.net/novice/slov...deo-507307
Ker nikjer ne piše, na koliko to posestvo, ki menda sameva že kakšnih 10 let, ceni cenjena državna strokovna ustanova, sem šel pogledat. Spomnil sem se, da je to sočno temo in ceno nekoč že obdelal Reporter, jaz pa sem jo tu nekje z guštom recikliral. V mržnji do državnega superhikovstva pa to.

No, vrednost po GURS je... uganite! Neee, narobe. Cel kompleks dveh stavb in štirih parcel je ocenjen na celih 424.590 evrov. S strani "države" postavljena izklicna cena je več kot dvakratnik s strani "države" določene "tržne cene". Kdo je tu nor?

Kar preverite še sami, mali davkoplačevalci v veliko bolj normalno ocenjenih blokovskih stanovanjih in enodružinskih hišah, če pobalinu ne verjamete.

Naslov: Ob dolenjski železnici 84a, Ljubljana
katastrska občina: 1695 Karlovško predmestje
številka stavbe: 5170
številke parcel: 232/45, 232/46, 232/47, 232/49, skupaj 483 m2
vpis v kataster očitno ni urejen

Kdo gre stavit, da bo kupec skopušnikove graščine neznan ali pa se bo izkazalo, da bo iz podobne zgodbe kot tisti odvetnik, ki je za nekaj jurjev kupil ponarejeno sliko, s katero je njegov klient iz "naivne" državne banke namolzel milijone in jih pognal v nepovrat. Morda točno takrat, ko je bil omenjeni odvetnik cenjeni član nadzornega odbora te iste "naivne" državne banke.