Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

premza sporočil: 4.276
Zadnja sprememba: premza 13.09.2019 11:37
[Tutankamon21]
Ali pa gradbeništvo. Gradbeništvo je v zasebni lasti. Pa se neprestano dogaja, da so cene dumpinške, se potem sklepajo neki aneksi in se pogosto stvari preplačujejo. Je bilo tako v primeru SCT, Primorja, Vegrada idr. Pa dogaja se tudi, da delavce izkoriščajo. In vse to v imenu zasebnega kapitala.

Ampak kritizira se pa neprestano le javni sektor.
Tole pa me je nasmejalo :)

To se dogaja skoraj izključno in praviloma v primerih, ko je investitor javni sektor.

Ko je investitor privatno podjetje, ga tile gradbinci ne nategujejo, ker se ne pusti, ker plačuje investicijo s privatnim denarjem. Privatni denar pa je treba zaslužit! Ni tako kot javni, ki se ga IZPLENI.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793757

Strani: 1

anon-198677 sporočil: 345
Verjetno so potem v štartu tudi cene višje. Bi bilo pa seveda dobro urediti te težave s to korupcijo v gradbeništvu in pri zdravilih ter medicinskih pripomočkih. Mislim, da ni človeka v državi, ki si to ne bi želel. Lep primer takšnih projektov je tudi župan v zmajskem mestu, pa vsi veselo volijo zanj, na koncu pa mu odpišejo še vse dolgove.

Je pa tako, da ima vsaka država svoje težave. Nikjer ni vse idealno. In povsod se plačujejo davki, razen v davčnih oazah, ki so navaden nateg, da se potem tam skriva in pere denar. Meni je vseeno tudi koliko si kdo izplačuje plačo. Vsak zasebnik lahko prikazuje stroške takšne in drugačne, ima avte na lizing, jahte na lizing, "poslovne" tajnice in kaj jaz vem kaj še vse.

Treba je vedeti, da se davki plačujejo zato, da lahko živiš v neki urejeni in varni skupnosti in tam služiš denar. Zato se pobrani denar namenja tej skupnosti. V skupno dobro. Tako naj bi bilo vsaj v teoriji. Podjetje lahko odprete tudi v Afriki ali na Antarktiki, pa tam tega nihče ne počne, ker tam pač ni ničesar. Pri nas jokajo kmetje zaradi 40 volkov. No eden me je vseeno prijetno presenetil, ko je naselil istrske osle. Ostali pa nič. Glavo v zemljo in gremo dalje.

Razumem pa, da nekdo, ki ima zelo veliko prihodkov, želi zmanjšati stroške, ker nima smisla imeti veliko prihodkov, če ti na koncu zelo malo ostane. Ampak to presega našo debato tukaj.
anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 13.09.2019 12:52
Janvi sektor v Sloveniji investira samo zato, da lažje krade. Vse elektrarne in celotno elektrogospodarstvo in avtoceste smo dvakrat preplačali. Kam je izginila milijarda paradržavnega denarja iz Mercatorja, pa 700 milijonov iz Istrabenza? Da ne naštevam ostalega. Deli to, kar je izginilo, s številom zaposlenih v Sloveniji, prištej dejansko izplačane plače in odštej financiranje luzerjev kot so kulturnjakarji in družboslovni idioti in dobiš avstrijsko povprečno plačo.

Uriah Heep.

Strani: 1