Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-514918 sporočil: 2.327
Einstein je videl kozmološko konstanto, tele pa vidijo tehnološko rezervo. Se pravi, pričakujejo, da bo tehnologija tako napredovala, čeprav se ne ve od kje, da bo vedno manj živega dela pokrivalo produkcijo, razliko pa bodo potem po nekem ključu delili. Vendar pa je gotovo, da se bo zadeva Uniji tako ali drugače sfižila. Ne rojeva se tehnologija na drevesu, amapk rabi okolje, ki ga v Sloveniji ni že od leta 1940. Da naša študentarija pride do Buffettove pameti rabi kri scati, ne pa da se ji iz koruptivnih pričakovanj vnaprej postilja spredaj in zadaj. Stari Rimljani so tudi delili svojim, dokler je bilo kaj. Potem je bilo pa hitro konec. Kriza v Evropi 1.500 let dolga. Tehnološko smo v riti, denarja iz denarja pa tudi ne znamo delati, oziroma, ga nismo znali niti takrat, ko je to bilo še za vse udeležence enako možno, če so le posedovali določeno znanje. Tako, da je tudi po moje perspektiva EU in Slovenije piškava. Lahko, da celo veliko bolj, kot si mislimo.

Uriah Heep.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793695

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Pa saj tolčem po bobnih že par let: KJE je EU v tehnologiji ????
Za Nemce imam vic: Sozial in Marktwirtschaft gresta ravno tako skupaj kot nedolžna kurba.
Nemci BODO vložili 1/6 denarja v tovarno baterij, ki jo Musk ŽE ima.
Pravkar mu v laboratoriju proizkušajo baterije za MILJON MILJ, nemci pa še navadnih nimajo. Avtomobili pa itak ŽE načrtovani za te milje.
Glede na to da je trg v EU omejen z razpoložljivo ZANESLJIVO elektriko, ki so jo nemci z zapiranjem atomskih sesuli, se jim bo poleg hektarjev parkiranih dizlov zgodilo isto z električnimi: slabši in dražji in brez trga. Way to go, Germania.

VW ima v US parkiranih 300.000 avtomobilov. All told, about 350,000 cars in the US have been reacquired by the German automaker.To je €, da ti pamet stane! Ali je VW pod črto sploh še solventen???

In sedaj rije še v omejen trg električnih avtov.
Rad bi, da se motim, toda naslednja EU kriza bo v primerjavi z 2008 grdo hujša.
anon-518781 sporočil: 588
Točno zato sem jaz v tem okolju že 30 let napol brezposeln luzer.

Na vseh razgovorih me direktorji zavohajo (vonj po inovacijah, znanju, razgledanosti) in mojemu šefu naročijo, da višje od najnižjih manualnih del ne smem, sicer oni letijo. Za Sortiranje smeti, pranje posode, pometanje, lopatanje... Sem že expert.

Strani: 1