Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Česa se boji Donald Trump

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789598] 20.08.19 16:13 · odgovor na: anon-514918 (#2789463)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 20.08.2019 16:15
[UriahHeep]
"V osnovi pa seveda slabo šolstvo za množice ne more nadomestiti odlično izobraževanje elit."

:)
Ravno nasprotno. Iz več razlogov, čeprav ameriško in slovensko javno šolstvo res večinoma ni primerljivo. Tako je ameriška splošna izobrazba v povprečju precej nižja od slovenske, vendar je slovenska visoka izobrazba v primerjavi z ameriško povsem na psu. Poleg tega Amerika privablja najboljše ume na svetu, kakršni iz Slovenije bežijo.

V bistvu nikoli ni bilo pomembno, kakšno izobrazbo ima raja. Že Churchill je bil ugotovil, da je Britanski Imperij nastal v Etonu. Seveda 41.000 funtov na leto da potem povsem drugačnega študenta, kot je pri nas gabrovska opica, ki po diplomi samo pogleduje naokoli, kje bi kaj ukradla. Gabrovska namreč opica ve, da v glavi ni ničesar, zato ve, da mora krasti, če hoče za silo preživeti.

Pomembne so torej elitne srednje in visoke šole. To, česar Slovenija nima. Slovenija tako letno zagoni milijarde za zanič izobraževalni sistem, ki je v bistvu glavni generator kučanovske korupcije in organiziranega kriminala. Kako je tudi slovensko ustavno sodišče sestavni del tega korupcijsko - kriminalnega stroja, se vidi po tem, da po črkobralsko zagovarja financiranje privatnih šol z javnim denarjem. Glavna problema slovenskega srednjega in visokega šolstva sta bednost izobraževalnih programov, prirejenih za podpovprečne, in vztrajanje pri nekaterih oblikah šolanja, ki jih svet ne pozna. Na primer - višja izobrazba. Že visoka je zanič, sedaj si lahko predstavljaš, kako zanič je šele višja.

Obstoji pa določena podobnost med ameriškim in slovenskim izobraževanjem. Oboje deluje samo za denar. Razlika pa je v tem, da v Ameriki drago plačaš znanje, v Sloveniji pa te država okrade zato, da dobro plača gabrovsko opico, ki se ima za profesorja. Te opice seveda nihče živ ne bi plačal, če za seboj ne bi imela države. Zato državo taka učiteljska opica tudi podpira in politično vzdržuje.

Omrežje G5 za Slovenijo predstavlja novo stopnico problema, saj bo več kot 95% procentov visoke izobrazbe s podoročja družboslovja popolnoma odveč. Osnovno pravilo G5 je, da lahko pobereš kogar koli z ulice in ga v treh urah naučiš delati to, za kar si prej rabil visoko izobrazbo. Po drugi strani pa slovenska visoka izobraba ne bo dajala potrebnih efektov v proizvodnji.

Tako se danes na vladni strani zelo mudi s tako imenovano devalvacijo slovenske visoke izobrazbe z odvzemom slovenskih diplom in njihovo spremembo v srednjo - gimnazijsko izobrazbo. Po tem predlogu bi se tudi slovenskemu doktorju ekonomije, prava ali sociologije doktorat spremenil v diplomo, diploma pa bi postala enakovredna maturi. Na tak način bi vsaj za silo rešili akuten problem, ki zaradi kao diplomiranih in doktoriranih gabrovskih opic v Sloveniji obstaja.

Gabrovska diplomirana opica je čisti produkt Kučanovega organiziranega kriminala in korupcije. Sistem korupcije in kriminala v Sloveniji ta umetno ustvarjeni družbeni segment tako generira kot obnavlja. Vedno večji tehnološki zaostanek in propad bank so jasen dokaz.

Uriah Heep.
Nemški tanki tipa Iv in Tiger med ww2 so bili po vseh parametrih boljši od ruskih T34 (celo do te mere da je en nemški tank lahko premagal 3-5 ruskih, preden so ga uspeli sesut) . Izgubili pa so vojno zaradi številk.

V človeškem materialu pa velja podobno, kar sedaj spoznavajo američani v konkurenci s kitajci.
Amerika enostavno ne more izumit toliko novih stvari, da jih Kitajci ne bi mogli skopirali, izboljšali in z njimi masovno zasičili trg.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2789598

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789607] 20.08.19 17:12 · odgovor na: anon-204390 (#2789598)
Odgovori   +    2
"Nemški tanki tipa Iv in Tiger med ww2 so bili po vseh parametrih boljši od ruskih T34 (celo do te mere da je en nemški tank lahko premagal 3-5 ruskih, preden so ga uspeli sesut) . Izgubili pa so vojno zaradi številk.

V človeškem materialu pa velja podobno, kar sedaj spoznavajo američani v konkurenci s kitajci.
Amerika enostavno ne more izumit toliko novih stvari, da jih Kitajci ne bi mogli skopirali, izboljšali in z njimi masovno zasičili trg."


Ravno nasprotno. Ruski tanki so bili odlični in že v bitki pri Kursku odločili drugo svetovno vojno. Nemški Tigri so bili počasna in težka ropotija, ki je težko izvajala manevre. Ruski T-34 je imel kupolo okroglaste oblike, od katere so se granate odbijale, kupola sama pa se je za kot 360 stopinj zavrtela 10 krat hitreje kot kupola nemškega Tigra.

Najbolj zanimivo pa je, kako je Stalin v samo 20. letih lahko tako dvigni celoten narod iz popolne nepismenosti, da je tehnološko šišal Nemce. Ne seveda samo s tanki, ampak kasneje tudi z raketami in atomsko bombo.

Uriah Heep.

Strani: 1