Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518732 sporočil: 934
jaz ne mislim da je nemogoče, pač pa da je nevzdržno in da je zlom vse bliže ob takih anomalijah. ča bo pa špilalo pa v redu, bom še jaz vzel kredit. ampak bom kupil zlato. :D

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2789169

Strani: 1

crt sporočil: 27.196
Zadnja sprememba: crt 16.08.2019 19:14
[Maticek]
jaz ne mislim da je nemogoče, pač pa da je nevzdržno in da je zlom vse bliže ob takih anomalijah.
ja lej... vcasih se je v teh krajih reklo, da je kapitalizem gnil in cakalo na njegov skorajsnji propad.

in zdaj se vedno :)

(japonci svojo verzijo nemogocega furajo zaenkrat par desetletij - res pa je, da je japonska bistveno manj heterogena kot emu in ima manj centrifugalnih sil)

mogoce kdo ob tem porece: pa saj to itak ni pravi kapitalizem.

"pravi kapitalizem" povsem trznih razmerh, pa da je hkrati sestavljen iz pridnih malih obrtnickov brez koncentracije kapitala z monpolno in politicno mocjo, je pravljica ranga cricek in mravljica. je lesena pec. tako da ta ugovor je povsem primerljiv kot "ah ampak tisto doslej ni bil zares pravi komunizem."
jutekszalec sporočil: 338
[Maticek]
jaz ne mislim da je nemogoče, pač pa da je nevzdržno in da je zlom vse bliže ob takih anomalijah. ča bo pa špilalo pa v redu, bom še jaz vzel kredit. ampak bom kupil zlato. :D
V bistvu je ravno obratno. Zelo je vzdržno, ker imaš način, kako prepričati ljudi v večjo potrošnjo.
Zlato pa bo takrat že tako drago, da boš z nakupom veliko tvegal.

Strani: 1