Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
Na vse zgoraj - ja, ja. Jaz samo pravim da se dajmo odlocit kaj bi. Jaz ne trdim da sem strokovnjak za sodobne smernice razvitega kmtovanja ali naprednega ekoturizma. Ampak chose something please.

Drzava se zarasca, hkrati pa se ukvarjamo z obstojem kmeta ki ima 32 ovac. Italijanski ovcar (ki mi ne hodi tezit :-) - in ce bi jaz bil italijan bi se gotovo pizdil na italijanskega :-)) jih ima najbrz 320, madzarski pa 3200, in sta za tiste pobrane subvencije vsaj ucinkovita, in iz njiju pride neka resna produkcija. Da ne omenjam ameriskih - seveda so subvencionirani, ampak nikakor ne za hobi s stajico za ovcke.

32 ovac je hobi, ne pa kmetija. Akumulacija kmetijskih zemljisc v Sloveniji je bizarno pocasna, Avstrija (32ha) in Svica (22ha) imata petkrat vec obdelovalnih povrsin na kmetijo, pa sta ekstra hribovski drzavi. Celo hrvaska (8.5ha) jih ima vec od slovenije, ki zivi v fetisu neucinkovite druzinske kmetije na javne stroske. Tudi omenjene sosednje drzave so nekoc imele mini druzinske samooskrbne kmetijice - pa so se pac sprijaznili, da ima delo v naprednejsih panogah vecjo dodano vrednost, in da bos na pethektarski kmetiji siromak.

V sloveniji se 7% delovno aktivne populacije full time igra kmetovanje z negativno dodano vrednostjo! Dvakratnik brezposelnih! Drzava bi bila na boljsem ce bi bili komplet na sociali. Ali na kratko: 95% slovenskih kmetov je samo strosek in zgaga.

Ce se hocemo it naravo in sonaravo ali ekoturizem ali whatever, potem ne jamrat za nekaj raztrganih ovac. Ce se pa hocemo iti produktivno kmetijstvo, potem pa nehajmo podpirat te nesrecnike s pet hektarji in osem kravami (ali 32 ovcami). Ker to ni nic. Ni ne eno ne drugo. Je hobi na racun vseh ostalih, ki hkrati nima niti toliko dostojnosti da bi bil tiho in se ne bi napihoval po medijih.