Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1357 sporočil: 7.095
Ker si tak zagovornik slovenskega šolskega sistema, pa še napiši koliko teh izšolanih ljudi v slovenskem šolskem sistemu je dejansko uporabno v realnem sektorju? Od družboslovcev ni nobene koristi, od humanistov pa delna ( pravniki in delno ekonomisti; tisti, ki ne zapadejo pod upliv profesorjev na ekonomskih fakultetah). Izpostavil sem te dve smeri tretjestpoenjskega šolstva ker sta bili vse obdobje samostojnosti najbolj forsirani s strani leve kot desne politike, naravoslovne vede pa zanemarjene. In da je katastrofa še večja, dve tretini diplomantov v Sloveniji prihajata ravno iz družboslovne in humanistične smeri, vseh ostalih je zgolj ena tretina.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788207

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Še malo soli na rano. Programi na tehničnih so bistveno poenostavljeni da sploh kdo naredi. Približno za eno stopnjo. Dipl. ing. stroj. 1975 - danes Mag.
Sem pokazal prijatelju knjige iz srednje. Ga je skoraj kap.
1011Arist sporočil: 1.046
Zadnja sprememba: 1011Arist 10.08.2019 18:43
[1357]
Ker si tak zagovornik slovenskega šolskega sistema, pa še napiši koliko teh izšolanih ljudi v slovenskem šolskem sistemu je dejansko uporabno v realnem sektorju? Od družboslovcev ni nobene koristi, od humanistov pa delna ( pravniki in delno ekonomisti; tisti, ki ne zapadejo pod upliv profesorjev na ekonomskih fakultetah). Izpostavil sem te dve smeri tretjestpoenjskega šolstva ker sta bili vse obdobje samostojnosti najbolj forsirani s strani leve kot desne politike, naravoslovne vede pa zanemarjene. In da je katastrofa še večja, dve tretini diplomantov v Sloveniji prihajata ravno iz družboslovne in humanistične smeri, vseh ostalih je zgolj ena tretina.
Svet ni realni sektor, ljudje ne živijo in delajo zaradi realnega sektroja.
Realni sektor je podlaga za mednarodno menjavo, kar je zelo pomembno. A po tvojih merilih ne potrebuješ zdravnikov, policistov, tudi zdravstveno socialih delavcev, ki delajo z ostarelimi ...
Država je širši pojem in mora poskrbeti za vse to.
Skratka tvojim merilom nekaj manjka.
Slovenija kot država je v ravnotežju in mnogi tujci, ki so videli že pol sveta in se naseljujejo v Sloveniji znajo ceniti ta celovit razvoj, ki daje blagostanje širokemu krogu ljudi.

Strani: 1