Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[1357]
Kakšen čudež se je pa zgodil da ti, ki si po vsebini tvojih komentarjev, bolj konzervativne provinjence bereš knjigo "grške verzije Kordiša" Varufakisa. VArufakis je v mojih očeh postal strokovni diletant tisti trenutek ko je za grško finačno krizo okrivil bankirje, ki so enar posojali Grčiji ne pa grških politikov, ki so ta posojila najemali. Jaz še nisem slišal primera da bi bankirji prišli k nekemu politiku ali visokemu državnemu uradniku z ustreznimi pooblastili in mu nastavili revolver na glavo da mora sprejeti njihov kredit, hkrati pa iz različnih ust slišal zelo barvite ispovedi kaj vse so politiki ali prej imenovani visoki državni uradniki z pooblastili pripravljeni narediti, da bi jim bankirji odobrili kredit. Problem Grčije je bil in je še danes ta da je Grčija več kot tretino teh kreditov porabila za nekurantne investicije ( tiste investicije, ki se s svojim delovanjem niti ne pokrivajo kaj šele da bi ustvarjale dobiček). O tem dejstvu pa Varufakis molči.
Prebral sem dobrih 100 strani od 650 in zaenkrat lahko rečem le, da je knjiga berljiva. Sicer, dobro si ugotovil, Grčija je dobro tretjino dolga (verjetno dobro polovico) uporabila za nekurantne investicije, če pa potegnemo vzporednico s Slovenijo in se vprašamo koliko je v 31 milijard slovenskega dolga investicij lahko kar utihnemo, ker kaže, da investicij, ki bi se pokrivale sploh ni, vseh 31 milijard dolga je nekurantnih...Mogoče državni ekonomisti na tem forumu najdejo kakšno kurantno investicijo v javnem dolgu?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788106

Strani: 1

1357 sporočil: 7.095
Struktura našega dolga je itak poznana in je vezana na dogajanja zadnjih 15 let v našem bančnem sistemu, na katerega je, direktno ali indirektno,vezano približno 60% trenutnega dolga. Zgodbe o dogajanju v slovenskoih bankah zadnjih 15 let, predvsem tistih, ki so bile v večinski ali pretežni, državni lasti pa vsi poznamo. Podobna zgodba kot so bile slovenske banke se trenutno napihuje v Savi finačnem holdingu, ki bo zaključena tako kot so zaključile zgodbe slovenskih bank, z tehničnim bankrotom ob prvi resnejši mednarodni finačni krizi in pokrivanjem izgub iz javnih blagajn. Krivec za to pa POČIVLŠEK, ki hoče graditi slovensko turistično strategijo za anslednjih 15 let namesto na produktih in blagovnih znamkah na starem ceglu in betonu.

Strani: 1