Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1357 sporočil: 7.095
Kakšen čudež se je pa zgodil da ti, ki si po vsebini tvojih komentarjev, bolj konzervativne provinjence bereš knjigo "grške verzije Kordiša" Varufakisa. VArufakis je v mojih očeh postal strokovni diletant tisti trenutek ko je za grško finačno krizo okrivil bankirje, ki so enar posojali Grčiji ne pa grških politikov, ki so ta posojila najemali. Jaz še nisem slišal primera da bi bankirji prišli k nekemu politiku ali visokemu državnemu uradniku z ustreznimi pooblastili in mu nastavili revolver na glavo da mora sprejeti njihov kredit, hkrati pa iz različnih ust slišal zelo barvite ispovedi kaj vse so politiki ali prej imenovani visoki državni uradniki z pooblastili pripravljeni narediti, da bi jim bankirji odobrili kredit. Problem Grčije je bil in je še danes ta da je Grčija več kot tretino teh kreditov porabila za nekurantne investicije ( tiste investicije, ki se s svojim delovanjem niti ne pokrivajo kaj šele da bi ustvarjale dobiček). O tem dejstvu pa Varufakis molči.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788098

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Njegov kolega v zločinu je priznal da bi bili mnogo prej iz krize če ne bi še naprej brezveze trmoglavili in se prej pogodili.
Vaurfakis nima pojma, je pa odličen demagog.
anon-317028 sporočil: 30.415
[1357]
Kakšen čudež se je pa zgodil da ti, ki si po vsebini tvojih komentarjev, bolj konzervativne provinjence bereš knjigo "grške verzije Kordiša" Varufakisa. VArufakis je v mojih očeh postal strokovni diletant tisti trenutek ko je za grško finačno krizo okrivil bankirje, ki so enar posojali Grčiji ne pa grških politikov, ki so ta posojila najemali. Jaz še nisem slišal primera da bi bankirji prišli k nekemu politiku ali visokemu državnemu uradniku z ustreznimi pooblastili in mu nastavili revolver na glavo da mora sprejeti njihov kredit, hkrati pa iz različnih ust slišal zelo barvite ispovedi kaj vse so politiki ali prej imenovani visoki državni uradniki z pooblastili pripravljeni narediti, da bi jim bankirji odobrili kredit. Problem Grčije je bil in je še danes ta da je Grčija več kot tretino teh kreditov porabila za nekurantne investicije ( tiste investicije, ki se s svojim delovanjem niti ne pokrivajo kaj šele da bi ustvarjale dobiček). O tem dejstvu pa Varufakis molči.
Prebral sem dobrih 100 strani od 650 in zaenkrat lahko rečem le, da je knjiga berljiva. Sicer, dobro si ugotovil, Grčija je dobro tretjino dolga (verjetno dobro polovico) uporabila za nekurantne investicije, če pa potegnemo vzporednico s Slovenijo in se vprašamo koliko je v 31 milijard slovenskega dolga investicij lahko kar utihnemo, ker kaže, da investicij, ki bi se pokrivale sploh ni, vseh 31 milijard dolga je nekurantnih...Mogoče državni ekonomisti na tem forumu najdejo kakšno kurantno investicijo v javnem dolgu?
Endimion sporočil: 10.312
To se ne dela s pištolo na glavi.

Lahko pa nemci skozi "zaveze NATO paktu" prodajo svoje leopard tanke in podmornice (ki so rabile predelavo, ker v osnovi niso narejene za toplo mediteransko morje) in ko so grki rekli, da nimajo denarja, so jim rekli da jim ga ugodno posodijo... poglej si malo kdaj je grška vojska modernizirala... in pri kom.

Ne rečem da na strani grkov ni bilo lumparij in lenobe... ampak delček te njihove mizerije je tudi v tem da so s sposojenim denarjem kupili robo pri ljudeh ki so vedeli da nimajo denarja in jim ta manjko posodili

Strani: 1