Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[inflacija123]
A tebi se ne zdi, da je vse skupaj en monopoli in teh ekonomskih igric ni resno za jemat? S tem strašenjem pred krizami in tudi krizami samimi hoče ekonomija, da bi ljudje res mislili, da smo odvisni od nje. Razvoj je ekonomijo že davno prerasel, človeštvo je toliko razvito in bogato, da se bi z lahkoto otreslo teh špekulativnih igric in uvedlo plansko gospodarstvo vodeno s pomočjo umetne inteligence. Prihaja neki novi socializem, pa naj se ljubitelji monopolija tega še tako bojijo.
Mi smo že malo ujeti v monopoly kje tisti, ki si največ izposodi, mora največ premoženja prodati in tu nastopijo investitorji, tudi naši upniki, ki saj nam ponujajo poceni denar z negativnimi obrestmi za refinanciranje dolgov, saj se bojijo, da jim slučajno ne bi vrnili denar, ki danes za njih nima velike vrednosti, jutri ko bodo obresti skočile na 6%,7%...bo pa imel veliko vrednost, ki jo bomo mi plačali s prodajo državnih podjetij in seveda z visokimi davki, nizkimi plačami in pokojninami. Kako bo slovenska igra monopoly potekala v praksi? Poglejmo Grčijo, ki več denarja vrne, več je dolžna. Lahko pogledamo tudi Portugalsko, ki je sred igre vrnila dolg in izstopila iz igre. Torej, Šarec bi lahko še letos prodal Petrol, Telekom, Triglav...in omogočil Sloveniji pred začetkom krize izstop iz igre.

ps. pravkar berem najnovejšo Varufakisovo knjigo "Je tu kakšen odrasel?" (Cankarjeva založba, 2018), ki bi jo moral prebrati vsak slovenski politik ali odločevalec, ki odloča o slovenskem dolgu. Evropska unija in finančni močniki okoli nje ni imela niti najmanjšega usmiljenja do Grčije in Grkov, tudi do hudo zadolžene Slovenije ne bo. EU je v določenem trenutku zaradi reševanja nemških in francoskih bank (sicer tudi zapravljivi Grki imajo nekaj masla na glavi) preprosto finančno zablokirala Grčijo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788071

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Imaš prav, vendar glavni del reševanja francoskih in nemških bank šele pride. Oboji so namreč 20 let živeli še bolj na kredo kot Slovenija. Obrestna mera bo skočila hitro, ko bodo povsem digitalizirali banke. To je sedaj osrednji Trumpov problem, ker so Kitajci v tehnologiji začeli prehitevati po desni. Po drugi strani mu ta pospešek pride prav, ker je tajming celote bolj ali manj odločen. Svet se dokončno deli na digitalne sfere. V ameriško sfero nedvomno spada Iran, zato je vojna z njim že po tej plati neizbežna. Poleg tega Trump ve, da to vojno rabi dobiti pred volitvami. Ve tudi, da bodo Kitajci in Rusi nasprotovali samo verbalno. Dvig obresti na Zahodu je torej blizu. Rusije in Kitajske se to v bistvu ne tiče. Famozno financiranje slovenskih obveznic in ustvarjanje drobižnega dobička se bo tako hitro spremenilo v enormno povečevanje zunanjega dolga že samo na osnovi obresti. Sedanje zniževanje obrestne mere v Ameriki je samo zadnja maska, ki bo sneta v trenutku, ko bo Trump pričel urejati razmere v Iranu. Potem bodo obresti spet normalne, kar pa bo Slovenija dočakala povsem nepripravljena, s preveliko državno upravo in prevelikim celotnim javnim sektorjem, tehnološko inferiornostjo in nesposobnostjo plemenitenja kapitala. Vidimo torej, da je Slovenija v precej slabšem položaju kot je (bila) Grčija. Hkrati pa bo to začetek dokončenga razpada EU.

Uriah Heep.
1357 sporočil: 7.095
Kakšen čudež se je pa zgodil da ti, ki si po vsebini tvojih komentarjev, bolj konzervativne provinjence bereš knjigo "grške verzije Kordiša" Varufakisa. VArufakis je v mojih očeh postal strokovni diletant tisti trenutek ko je za grško finačno krizo okrivil bankirje, ki so enar posojali Grčiji ne pa grških politikov, ki so ta posojila najemali. Jaz še nisem slišal primera da bi bankirji prišli k nekemu politiku ali visokemu državnemu uradniku z ustreznimi pooblastili in mu nastavili revolver na glavo da mora sprejeti njihov kredit, hkrati pa iz različnih ust slišal zelo barvite ispovedi kaj vse so politiki ali prej imenovani visoki državni uradniki z pooblastili pripravljeni narediti, da bi jim bankirji odobrili kredit. Problem Grčije je bil in je še danes ta da je Grčija več kot tretino teh kreditov porabila za nekurantne investicije ( tiste investicije, ki se s svojim delovanjem niti ne pokrivajo kaj šele da bi ustvarjale dobiček). O tem dejstvu pa Varufakis molči.

Strani: 1