Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[rename]
> [UriahHeep]
> Nisem vedel, da je Gen - I državna firma. Sicer mi tudi ni jasno, kaj se potrebuje toliko elektrodistributerjev in nanje vezanih firm. Zame je bilo staro socialistično elektrogospodarstvo čisto dobro. Če so želeli trgovati z elektriko, bi se to dalo tudi v starem okvirju urediti. Drugih prednosti "nove elektrike" pa ne vidim, razen, za nekatere, te, da se sedaj lažje krade potrošnike.
>
> Uriah Heep.

Kaj ti ni jasno?
Več firm, več direktorjev, tajnic,fikusev, poslovnih prostorov, računalnikov, storitev (ki jih izvajajo Naši(TM)), več prelivanja keša svetovalcem.... uradno pa: večja konkurenčnost, nižje cene, bolje za potrošnike (my ass.press).

Potem pa en drugemu prodajajo, preprodajajo in raste dodana vrednost in BDP :-P

#zgodbice o uspehu.press
To velja na infrastrukturnih področjih, kjer je konkurenca v resnici "konkurenca".
Spomni se plačilnega prometa; če bi SDK še danes obstajala bi banke crknile.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2786949

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 02.08.2019 09:36
Pravzaprav je tako da, ker slovenske banke investirati tako ali tako niso znale, bi se v zadnjih 30 letih rabilo samo SDK in ne bank. Na tak način bi se v državnih bankah po eni strani bistveno manj direktno pokradlo, po drugi pa bi poslovanje bilo veliko bolj racionalano. Se še kdo spomni Romane Logar?

Sedaj pa se itak potrebuje samo elektronski SDK, kot vmesno točko, med direktnim plačilom kupec - prodajalec, do davčne uprave, in so banke, ki ne znajo investirati, povsem odveč. Finančnih investicij pa se iz Slovenije itak ne da in ne zna voditi. Investirati v tehnologijo pa slovenske banke od Nika Kavčiča dalje itak niso znale in so na tak način v 30. letih na Wall Streetu izgubile vsaj 200 milijard dolarjev. Pritožbe v zvezi s tem bančnim manjkom sprejema Milan Kučan, Murgle, Ulica opic 1, 1000 Ljubljana.

Cena neznanja, nesposobnosti, nepravilne in klientelistične organizacije družbe ponovno prihaja v plačilo, le da tokrat pahorjansko eskiviranje realnosti ne bo možno in se bo Slovenija morala soočiti z vso bednostjo te države, urejene na osnovi gabrovske univerzitetne degeneracije.

Si predstavljate Milana Kučana, kako vsakega sončnega dne opoldne po vsej Sloveniji z lučjo išče še zadnjo opico, ki je nima pod svojim okriljem.

Uriah Heep.

Strani: 1