Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.338
[mimoidoci]
1. Luka se nikoli ne izrazi narobe, kvečjemu se zlaže ali manipulira. Dovolj ima časa in prihodkov, da bi se o zadevah podučil. Izjava o davčnih utajah je grozna in dobro premišljena. Je po tvoje tudi res, da delo ni previsoko obdavčeno, ampak je kapital prenizko?
Malce višje sem pokazal izračun pri kateri ravni brutto plače (s pavšalno dodanimi € za malico in prevoz) je davčna batina za mezdnika in kapitalista enaka (cca 40%). 1600 Brutto. Ne postavljam se v Tabor mezdnikov ali kapitalistov.
2. "Akrapovič je rohnel, da ima vsega dost in prodajal jajca. Nikoli ni plačal DDPO". V resnici je namesto plačevanja DDPO širil proizvodnjo in ustvarjal delovna mesta. Podobno kot Boscarol. Tudi zato, ker lahko. Ker med redkimi sploh imata ideje kaj se z investiranim denarjem da. Super za vsako državo, če bi imeli takih desetkrat več. Lukcev je na desettisoče, akrapovičev, boscarolov in tvojih dveh bratov s porscheji pa za ščepec. In ti se tu navijaško postaviš kontra logiki o omejenih ekonomskih resursih. Nek blefer, čigar politična doktrina in preživetje temeljita na manipulaciji, se zgolj zmoti, drugi, ki nekaj zna in tvega, pa rohni.
Super. Ampak stvar, kjer je mene "zabolelo srčece" (Kako srčkano se znaš izrazit), je to, da ravno podjetnik, ki je rasel s pomočjo državnega "dopinga", ne v celoti, majčkeno pa, danes pizdi da je ta državni doping drag. Seveda je super, da sta znala ta denar obrnit. Ampak priznajmo si. Brez državne podpore v obliki ali direkt subvencij, bodisi v obliki davčnega odpustka, bi šlo veliko težje. Skratka, če se strinjava, da je Meščevo Lunarjenje navaden BS, je Akpravičevo jokanje o visokih davkih manipulacija. Saj verjetno bi rasla oba. Tako Pipi, kot Igor. In zaposlovala... Morda ne toliko kot sta, a vseeno. Prejemnik državne pomoči nima ravno moralne alineje pizdit o visokih korporativnih davkih. Igor pa to počne, kadarkoli se nariše v medijih. Ko pa slišiš ono, kako smo v LJ pa sami lenuhi, ker so kafiči sredi dneva polni.. se pa sploh vprašam, kako je prilezel do 120 mio prometa letno. Holcerska mentaliteta.
3. Pri subvencijah potrebuješ napolnit vsaj dva debela fascikla letno. So med najbolj transparentnimi investicijami države, če akrapovičev in boscarolov ne mešamo skupaj s Stožicami, mariborskimi letališči, 2TDK in podobnimi. Njihova namembnost mora imeti zadaj oprijemljiv projekt z merljivimi tržnimi učinki, vsa dokazila o investiranju, utemeljitev vse porabe ter transparentnost in učinkovitost tudi po končanju projekta. Zato jih večina niti ni sposobna pridobiti in predvsem zato ne črpamo evropskih sredstev v taki meri kot bi jih lahko.
Se strinjam. Podpišem.
Povej mi prosim, da sem tudi jaz pristranski in to utemelji. Ker sem sam ravno to očital tebi.
Ne ne, Jaz Lukčevo nabijanje razumem v masiranju lastnega volilnega populusa. Lukčev cilj ni borba za ubozega delouca, niti ne križarska vojna proti kapitalizmu (Kot se spomniš je paradiral pri demonstracijah z Apple iPhone telefonom v roki - Grejt sekses mamojebec). Lukčev cilj je bit izvoljen. Fant je po Erjavcu spet eden, ki bistvo "politike", pa bilo to nam všeč ali ne, razume.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2786735

Strani: 1

mimoidoci sporočil: 6.001
Zadnja sprememba: mimoidoci 31.07.2019 16:36
[Endimion]
> [mimoidoci]

Ne postavljam se v Tabor mezdnikov ali kapitalistov.
Hehe, ob trditvi "ni delo previsoko obdavčeno, ampak je kapital prenizko", ne gre za dilemo o pripadnosti mezdnikom ali kapitalistom, ampak za dilemo ali vidiš argumentacijsko natego ali pa si idiot.

In sicer idiot, ki je za višje davke navkljub -za zdrav razum- žaljivi argumentaciji (tu ne mislim nujno nate, ampak govorim generalno o mušterijah, ki jih nagovarjata in prepričata vsaj Levica in SD).

Super. Ampak stvar, kjer je mene "zabolelo srčece" (Kako srčkano se znaš izrazit), je to, da ravno podjetnik, ki je rasel s pomočjo državnega "dopinga", ne v celoti, majčkeno pa, danes pizdi da je ta državni doping drag. Seveda je super, da sta znala ta denar obrnit. Ampak priznajmo si. Brez državne podpore v obliki ali direkt subvencij, bodisi v obliki davčnega odpustka, bi šlo veliko težje. Skratka, če se strinjava, da je Meščevo Lunarjenje navaden BS, je Akpravičevo jokanje o visokih davkih manipulacija. Saj verjetno bi rasla oba. Tako Pipi, kot Igor. In zaposlovala... Morda ne toliko kot sta, a vseeno. Prejemnik državne pomoči nima ravno moralne alineje pizdit o visokih korporativnih davkih. Igor pa to počne, kadarkoli se nariše v medijih. Ko pa slišiš ono, kako smo v LJ pa sami lenuhi, ker so kafiči sredi dneva polni.. se pa sploh vprašam, kako je prilezel do 120 mio prometa letno. Holcerska mentaliteta.
"zabolelo srčece" (trademark by shaman). Če bi ves državni doping proizvajal delovna mesta z dodano vrednostjo kot jo proizvaja doping Akrapoviču in bi imel še podoben izkoristek, bi bila Švica zaostala država, plače pa krepko višje kot so danes pri Akrapoviču (ker bi za delovna mesta potekala strahovita konkurenca, pa še davki bi bili nižji). Akrapovič to ve, zato si upa kdaj tudi kaj zoprnega povedat. Njegova pravica da to pove je po logiki participacije k blagostanju državljanov RS pred pravico kateregakoli politika.

Škoda ker ne vidiš dopinga pri zapravljanju ostalega dela proračuna, ki ima večinoma izkoristek blizu 0. Podjetniški doping bi ti (ki si sicer pošten, kadar se te okara), ob podrobnem pregledu celotne proračunske porabe, zanemaril, oziroma bi ti ga bilo nemoralno omenjati.

Ne ne, Jaz Lukčevo nabijanje razumem v masiranju lastnega volilnega populusa. Lukčev cilj ni borba za ubozega delouca, niti ne križarska vojna proti kapitalizmu (Kot se spomniš je paradiral pri demonstracijah z Apple iPhone telefonom v roki - Grejt sekses mamojebec). Lukčev cilj je bit izvoljen. Fant je po Erjavcu spet eden, ki bistvo "politike", pa bilo to nam všeč ali ne, razume.
Pa ravno zato, ker Lukec in Erjavec politiko obvladata, ni nobene potrebe, da jima še ti hodiš nasproti z opravičili tipa "človek se je samo slabo izrazil". Tako opravičilo še toliko bolj zapeče nas - borce protiv tekovina.

Strani: 1