Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.328
[bc123a]
> [Endimion]
> Ker svojega podjetja ne jemlje kot kapital. Ne obnaša se kot kapitalist, da bi od tega kapitala (in ne dela!) nekaj imel. Ampak to jemlje kot delovno mesto, kjer opravlja delo, in slučajno je sam sebi izplačevalec plače.

Amen, brother. Tudi vse ostalo, kar sem sicer izbrisal.
In najbolj hecno je, da če bi denimo Kordežu uspelo, in bi (bear with me, bro) Finance napisale, da je Kordež plačal denimo 500 jurjev davka od dividend merkurja, ki si jih je izplačal, bi tukaj "kapitalisti" ploskali. Češ saj je prav, da tut kapitalist plača nek davek. Ko pa njim država ob izplačilu dobička naloži procentualno POVSEM ENAKO BREME, je pa ogenj v strehi. Zakaj še teh 25%, saj sem plačal že 19% na ravni podjetja. OMenjena firma, kjer delam, ga je za lani plačala mal več kot 900 jurjev. Oba patrona pa še 25% vsak za svoj konec izplačanega si dobička. A to sta plačala "Janko in Marko" kot dve osebi vsak s svojo Davčno številko. IN to bi plačala če sta si izplačala dobiček iz svoje firme, ali pa če bi imela delnico KRKE.

Dokler ne bo Financarski KapitalProletarriat razumel da enačba: Podjetje = Podjetnik (oseba) NE DRŽI; je vsakršno razlaganje Fruitless and missleading exercise.