Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rava sporočil: 266
[kren]
> [rava]
> Tadruga stvar pa je, če delaš s ful nižjimi stroški, isti promet z manj zaposlenimi kar pa po moje delajo nemške in jodlarske štarcune, zato jim pride tudi višja dodana vrednost na zaposlenega in imajo lahk višje plače.

Pa ne delajo isti promet, ampak višji (celotno podjetje), ker je pač trg večji. In to ponavadi pomeni tudi nižje nabavne cene (zaradi ekonomije obsega) in višji dobiček.
Kar sem delala v distribuciji, smo imeli vsi distributerji v EU iste cene ex works z vzhoda, da se pa roba dostavi sem ali pa v Avstrijo, pa tud ni nevem kok razlike v ceni.

Pri nas so distributerji cene (marže) nabijali zaradi problemov, ki jih Nemci in Jodlarji nimajo tolk kot mi:

- več zaposlenih (predvsem v režiji),
- ful študentov v skladiščih, ki so peš limali slovenske deklaracije in prilagali slovenska navodila,
- grozljivega logističnega razsula pri največjih retailerjih (Mercator, Špar, Tuš), kjer se je moral potnik posebej ukvarjat in crkljat vsako poslovodjo v Spodnjih Vukojebincih, kar je pomenilo tudi več potnikov,
- višjih marketinških stroškov na artikel zaradi ekonomije obsega,
- korupcije nabavnikov - kjer nabavniki veliko kasirajo pod mizo, se jasno to tudi vkalkulira v veleprodajno ceno.

To so nahit taglavni vzroki.