Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rava sporočil: 266
[bc123a]
Tole tudi meni ne sede zdravorazumsko, ceprav sem preprican, da imas prav. Zato sem pa jaz 2x racunovodstvo fuknil pri Hocevarju ali kaj je ze bil :)
Folk pri dodani vrednosti mede to, ker gledajo z vidika prihodkov/stroškov ali pa z vidika transakcijskega računa plus/minus.

Treba je šaltat na logiko z vidika produkta, pa je precej bolj jasno zakaj je to tko.

Tle imamo eno tišlerijo v debati, pa ostanimo pri tem.
Nabaviš hlod, greš delat mizo.

Ure in ure si rintal, fleksarca se je mal znucala (al karkol se že uporablja pri tem, ne me za besedo držat), pa lastnik firme hoče svoj porcjon v obliki dobička.
Zraven si pa ponucal nekaj štroma, plačal najem mobilne davčne blagajne itd. - ampak to je dodana vrednost drugih fabrik, zato se to ne šteje k tebi, ampak gre skupaj z nabavno vrednostjo hloda v vmesno potrošnjo.

Se pravi - v preoblikovanje hlod v višje cenovni produkt je šlo delo, amortizacija in kapital, to je tvoja k hlodu dodana vrednost, ker tiste dodane vrednosti, ki so jo v to mizo vložili drugi (drvar, elektro, diler davčne blagajne, itd ...) ne moreš štet zraven, zato se to odšteje kot vmesna potrošnja.