Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Boris Johnson je novi britanski premier

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Boris Johnson je novi britanski premier
[#2785993] 28.07.19 13:08 · odgovor na: (#2785981)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [MarijanMacek]
> > [abohte]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [abohte]
> > Glede tvoje trditve, da del Američanov nima možnosti registracije pa le to, da od akademskega izobraženca z narovoslovnim pedigrejem pričakujem več natančnosti oz. operiranje s konkretnimi številkami...

> Kako je sedaj, a ti je muca jeziček snedla, ko ti je človek z akademskim pedigrejem pokazal uradne ameriške številke, www.census.gov/data/...0-583.html . Jaz bi rad nadaljeval polemiko na osnovi uradnih podatkov, pa si se očevidno podelal v pleničke.

Prvič, za delat imam še kaj drugega, kot tebi ažurno odgovarjati po forumu.
Drugič, moj prvi post tebi je bil napisan 23.7. ob 22:12. Na tvoj odgovor sem "čakal" 60 ur. Potem sva si nekaj dopisovala in sem na odgovor na enega od mojih naslednjih postov "čakal" več kot 30 ur. No, ti si sedaj na moj odgovor "čakal" 12 ur, preden si postal neučakan in se začel vesti žaljivo in otročje.
Tretjič, človek, kaj je narobe s tabo? Ne poznaš osnov olike? ž

Se opravičujem, vendar sem trenutno na Tour de France in je seveda prišlo do zamude, pot je dolga, še zlasti če gre v Italiji vse narobe. Si me pač bvojevito pozval naj ti serviram dejstva in sem upravičeno pričakoval, da boš odgovoril....

Drugače pa jaz ravno ne bi delal nekakšnih ocen o večji volilni udeležbi ali manjši, razlika je skoraj nekako v statističnem pričakovanju, pogled naslednji list v priloženi tabeli I, kjer so ocene za napake. V obeh državah je nekaj nad 1/2 polnoletnih volila. Sem bil pa malce presenečen, da računajo udeležbo glede na polnoletne prebivalceVolijo pač tisti ki imajo motiv, toda meni se dozdeva, da marskidko pri nas, ki ne gre na volitve obilno udriha preko uzurpirane oblasti....
Bi pa opozoril na težave z ameriškimi podatki. Centralni biro za popis govori o 112,8 M volilvcev, wikipedija navaja 136,7M volivcev ki so glasovali. Ampak še vedno je udeležba manj kot 60% polnoletnih,..... pravzaprav malo s številom volivcev ki volijo v Evropi. Pustimo razne vzhodne vukojebine pri miru.