Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Gustl]
> [NemirniTujec]
>
> Dokler migrant vztraja v mentaliteti, "tukaj se dobro zasluzi, sicer pa je bolje doma", bo nesrecen, neprilagojen, in bog pomagaj njegovim frocom ki ne bodo spadali ne sem in ne domov.
>
> Treba je iti "all in", ali pa ne iti. Ne morem govoriti za nemcijo, ampak tukaj je kljuc samospostovanje in odprtost, omikanost. Pri imigrantih, tako iz vzhodne evrope kot iz azije, pa je skoraj vedno samo eno; ce ima samospostovanje, se obnasa kot neotesano govedo (to sem bil jaz), ce pa ima vljudnost in omikanost, pa gleda v tla in je neskoncno zadrzan in molcec. Prvi naletijo na zidove ali celo sovrastvo, drugi pa na izkoriscanje - so magnet za razne parazite in goljufe.
>
> In to tako tezko razlozim mladim in izobrazenim vzhodnjakom, ki bi (ali so) prisli "poskusit": bodi izredno vljuden, prijazen, ustrezljiv in klepetav, da se ti bo zdelo ze kicasto, ampak hkrati vedno pokoncen in ko hodis okrog glej ljudi v oci, and do not take any bullshit for one second.

Dobro povedano. XV Nemciji je podobno.

Le glede 'all in' bi dodal, da je razlika, ali si prisel z namenom ostat in dajes tak vtis ali le kot expat. Tudi pricakovanja druzbe so drugacna.

A nismo enkrat ze debatirali o razliki med gastarbajterji in expati?
Ja, smo.. razlika je v visini place :-)

Sicer pa ja, govorim striktno o namenu ostati. Dost folka ostane, pa se ne asimilira. In trpijo zarad tega, pa cist sami so si krivi da trpijo.