Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[UriahHeep]
Moja mati je umrla od pregedovanja ledvičnih kamnov. V petih letih je bila na petdesetih pregledih. Potem pa so se stvari od samega pregledovanja zakomplicirale. V Ameriki bi jo operirali po prvem prelgedu in bi normalno živela še leta in leta. Vsaka vlada pa to dohtarsko bando, ki jo pravzaprav malokdo dejansko rabi, na rokah nosi in povsem nekritično plačuje. Plačajo vse, kar jim zabita lopovska pezdeta v belih haljah pomolijo pod nos.

Uriah Heep.
Znancu umrla sestrična stara sicer 77 let, nikoli bolana....

So ugotavljali vse živo. samo ledvičnoh kamnov ne...ko so jih odkrili je bilo prepozno in je v manj kot 10 urah umrla.

Da dodam še pri sebi en detail....

So mi rekli da bodo po neuspeli cistoskopiji delal stomo prebod skozo kožo) v ledvico, ...sem bil že šešč in bi moral biti ob 17h na vrsti ta ta poseg...ob 18h mi prinesejo mrzlo kosilo in mi rečejo, da danes ne bo nič, da nisem prišel na vrsto...Nasljednje jutro pride drug zdravnik im me vpraša za stomo v ledvico...previm nimam, ker nisem prišel na vrsto...pa mi reče...če pridejo po vas za stomo...ne jit, zavrnite, recite, da ne greste,..bomo še enkrat probali z uretroskopijo, in so...kot sem že napisal "pogojno uspešno, ker so precvikali cevko.

No potem sem imel UZ in RTG skoraj vsak dan....In potem mi na UZ, ko so se spet odličili za stomo, en radilog (ki se je z mano pogovarjal kot s tistim, čigar organe pregleduje in ne nekim kosom mesa in kosti) končno reče.."Fant tole pa ni za stomo, tvoje ledica ni dovolj odprta (okvarjena/deformirana zaradi tlaka), odprtina je samo cca 6 mm, premer cevke pa je skoraj enak 4-5 mm. To je prenevarno za stomo, ti bodo zadeli v ledvico in potem ti bo krvavela in je nevarnost okužbe... Rekel je še ...Naš najboljši za stome je nek Kavčič/Kovačič, je ravnokar prišel s specializacije v Angliji, ko bo on to videl, bo zavrnil stomo je preveč nevarno zate.

Glede na to, da sem inženir, in bi se mi vsak poseg in tveganja pri tem lahko razložil, saj operativna medicina v tehničnem smislu ni kaj dosti drugačna od tehničnih posegov, ki jih počnejo inženirji (saj ne gre za črno magijo ane), sem nad podcenjevanjem in vzvišenostjo zdravnikov do pacientov lahko samo razočaran in ogorčen.