Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[mimoidoci]
In podobno je z uglajenostjo kandidata Turka napram kandidatu Pahorju. Gre za percepcijo. Meni je to isti šmorn, tako kot Cerar in Šarec. Zaradi tvoje distinkcije med njimi sem se sploh oglasil. Me je pač zmotila. Kako hudiča lahko ločuješ slabo od slabega, eno kmetavzarsko tavtologijo od druge. Slabo mi je, ker nekateri dejansko tako volijo - za bolj uglajene in bolj poštene nesposobneže in gobcače znotraj antijanša principa. Zato taka fluktuacija med izvoljenimi, ker je uglajenost zgolj površinska, nesposobnost pa trajna. Ko začutim argumentacijo takega volilca, me pa potem zanese v analno fazo in v filozofska vprašanja o ločevanju večje in manjše bolečine v riti.
Jaz nisem govoril o distinkciji zame (ne pozabi, sem vseglihar :-)). Meni je res do kraja vseeno, katerega klovna bodo strici naslednjega uporabili za svoje rabotovanje po voljnem in bica zeljnem plemenu slovenskem. Govorim o distinkciji ravno za to pleme - ker ocitno pac neka distinkcija mora biti, ker se vse to tako prevraca kot nekaksna moda. Ne trdim da mi je pa zdaj res kaj jasno. Ampak meni se zdi zadnji produkt Sarec (in trump v zda) izrazito degeneriran. Znatno slabsi od prejsnjih... zato mi je nekoliko nenavadno, da mu tako raste podpora, medtem ko je prejsnjim padala in jim se kar pada (se vedno se prodajajo sem in tja po parlamentu s par odstotki, in poskusajo biti relevantni).
Na desni so torej bunkeljni na levi pa različni nivoji kultiviranosti. Te prosim no! Ocenjuješ desne twite, ne pa čedalje večje propulzivnosti leve intelektualne scene, ki ima težave z dejstvi in resnico, z zgodovino in ekonomijo.
Ne, nisem tako mislil. Desno omenjam Trumpa, ker je naslov teme pac Trump in ker je v zda na oblasti on, ne pa levicarji. Sicer pa so tudi te kurceve millenial komunajzarke v Dem party tocno ista storija degeneracije in poistovetenja, voljenja za istega kretena kot si sam, ne pa nekoga ki bi ti bil vzgled. Ta isti proces pozivinjenja poskusam primerjati, in v sloveniji ga pac lahko primerjam samo s pozivinjenjem levice.

Slovenska desnica je od tega povsem locena zgodba, gre za odmaknjen kult osebnosti ki s politicnimi trendi nima nobene veze; JJ lahko postane nesramno govedo v slogu Trumpa, ali pa ljubeznivi usmiljeni svetnik v slogu papeza Franciska, njegov kult volilcev mu bo sledil kamorkoli.
Če omenjaš Nietzscheja napiši kdaj kaj o pomenu krščanstva (tu te izzivam/ zajebavam kot filozofa) ali pa vsaj o kršenju ustavnih odločb iz ideoloških razlogov.
To je cela debata zase - ze tako naju ziv bog ne bere. Pomoje dediscina krscanstva nima vpliva na to degeneriranost demokraticne volje - tako zelo krscanski kot tudi zelo nekrscanski volilci (in kandidati) so delezni tega istega procesa, pomoje. Ampak obljubim da bom loceno res kaj napisal o tem. Morda bo tam bolje da za podlago vzameva kake manj obremenjene avtorje od Nietzscheja - on ima s krcanstvom resne osebne probleme :-) O ustavnih odlocbah in njih pomenu v serifovsko obvladovani mafijski provinci pa po moje nima smisla razpravljati. Ko sprejmes, da se slovenija samo pretvarja da je drzava, slovensko pleme pa se samo napravlja da je narod, je ful lazje sprejeti situacije, ki bi sicer bile absurdne.
Znaš definirati sovražni govor
S tem imamo tukaj "na svobodi" se vec tezav kot v merklini Podalpski Krajini za selekcijo afrikanerjev. Bistveno vec. Jaz bi rekel, da je ideja, da obstaja sovrazni govor brez nacetja nacela svobode govora spet stvar mode. Poseben moment dodaja sodobna informacijska druzba, kjer se enakomisleci kurijo do nezavesti, potem pa v trgovini stojijo v vrsti en za drugim na blagajni. Tukaj pri nas recimo zenske ki je oblecena kot kurba ne smes vprasati, koliko ima urno postavko. Bi bil sovrazni govor! Se vedno se mi zgodijo napake... Pred kratkim so v osnovni soli v muslimanski cetrti deco ucili o tem, da obstajajo tudi istospolno usmerjeni in spolno nedefinirani in se grejo druzine. Sledil je kup "sovraznega" govora v vse smeri :-)) Trumpova kurjaza zame nikakor ne gre tako dalec, da bi jo prepovedoval - je zgolj zalosten znak pozivinjenosti publike.

Sicer se pa tukaj strinjam z nasim povrnjenim enfricom - za druzben napredek je dosti bolj pomembno svobodno razpolaganje s svojo lastnino, kot pa svoboda otresanja z gobcem.
Evo, upam, da se nisem preveč oddaljil od tvojih pričakovanj.
Samo da sva "filling" pustila na miru :-)