Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[abohte]
> [usimoncic]
> > [abohte]
> > > [usimoncic]
> > > Zakaj? Trdim, da obstajajo štirje glavni tipi ras in potem mešanice oz. mejni tipi. Vsak tip je lahko predmet rasizma, ne moremo pa govoriti o rasizmu, če pripadnik bele velike rase zaj***va pripadnika bele velike rase. In omenjene dve kongresnici sta pripadnici bele velike rase, isto kot Trump ali jaz.
> >
> > Aha, in kako veš, katere rase so (oz. katera mešanica oz. mejna tipa) sta ti dve kongresnici? AOC je iz Portorika....
>
> Skoraj vse omenjeno (z izjemo krvnega faktorja) je dobro vidno na slikah. AOC s svojim izgledom ne bi v Sloveniji čisto nič "ven sekala", Barack Obama (mulat) pač bi.

No, AOC je iz Porto Rika. Dvomim, da v sebi nima nič negroidne krvi (pri čemer smo zopet pri % in kriterijih). Tudi sama je sicer precej posredno govorila o svojih koreninah na takšen način.
AOC je govorila marsikaj. Tudi o svojem domnevnem židovskem poreklu, ko je bila ravno taka situacija.

> > Meni so npr. Arabci precej drugačni (v smislu spodaj navedenih kriterijev) od Skandinavcev. Zakaj so ti potem (po tvoje) ista rasa?
>
> Tudi Nemci so drugačni od Nizozemcev. Je pa običajno, da se pri klasifikacijah naredi najprej neko grobo klasifikacijo, ki zaobjame zgolj osnovne značilnosti in določene razlike zanemari. To je tudi smisel klasifikacij, sicer lahko rečeš, da je vsak drugačen.

Se mi zdi, da bi večina ljudi pritrdila, da bi povprečen Arabec v skupini Nizozemcev ali Nemcev močno sekal ven (na primeru AOC si namreč kriterij "sekanja ven" uporabil kot kriterij določanja rase).
Ja, bi, vendar precej manj od nekoga iz podsaharske Afrike. Tudi Albanec bi v skupini Slovencev sekal ven. Sploh če bi to ocenjevali Slovenci. Če bi pa vprašal enega Aborigina, pa zagotovo ne bi opazil razlike. Verjetno je tudi Japonec ne bi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784380

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
Tudi Albanci so zelo različni. Tole nima smisla. Že samo, ko se reče Albanec je neki čudno. Kaj pa Albanke? Brez veze. So samo dobri in slabi ljudje. Pa še to ne vedno, do vsakega in povsod. Če gledam krave in ni drugih, a sem jaz tak?

Strani: 1