Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[NemirniTujec]
Na nek nacin je komicno, ko ste nazadnjaski bunklji tako veseli, da je celo president of USA enako neotesan in ozkogled kot ste vi sami.

Po drugi strani pa je depresivno, da si zelite da je na oblasti nekdo ki vam je na moc podoben - se posebej v ksenofobnih, nazadnjaskih delih vasega karakterja, namesto da bi si zeleli da vas presega, da je elita boljsa od vas, da bi se lahko zgledovali po njej...

Zaradi tega v Sloveniji ni uspel Turk, ker je hotel biti gospod, podporo pa ima Pahor, ki je bebcek. Zato ni uspelo Cerarju, ki je hotel biti uglajen, podpora pa raste burkezu Sarcu, ki je komaj srednjo solo zvozil, zdaj pa zbija stose in kmetavzarske tavtologije - ker med njima pac res ni nobene vsebinske razlike, oba so "zasluzni strici" potegnili iz riti in jima medijsko ustvarili stranko v mesecu dni.

Najbrz bo celo slovenska desnica dosegla visje odstotke ko Janso zamenja eno 100% redneck govedo, neka mesanica Siska, Pozarja in denarja, kakorkoli te stvari najbrz ne grejo v eno osebo :-)

Morda se komu to zdi bistvo demokracije ali celo emancipacije civilne druzbe, clovekovih pravic, sodobnosti etc. Ampak ni. Da goveda hocejo tudi na oblasti sebi enaka goveda je po moje degenerirano. Stoletja so obstajale elite tudi kot vzgled, nikakor zgolj kot izkoriscevalci ubogih. Tudi v demokraticnih sistemih je za izvoljivost bil pomemben druzbeni status vzglednega cloveka, nekoc mnozica nikakor ne bi podprla goljufive oranzne opice ali polpismenega komedianta za manj zahtevno obcinstvo.

Sam (ob vseh svojih norostih) tega problema nimam - misel, da bi nekdo z mocjo in vplivom imel moja goveja custva in podobno veselje do "horuk" poenostavitev me zgrozi - nikoli ga ne bi podprl. Ce ze ni nic boljsi, se mora vsaj uspesno pretvarjati, da se mi zdi vreden resnega polozaja.

Pomoje je Nietzschejeva kritika dekadencnosti masovne kulture danes bolj aktualna kot kadarkoli. Ali vsak toliko kot takrat, ko je vodila v "krasne" rezultate ki jih je zalostno predvideval.
Lepo si to povedal. Oni, ki je pokol nedolžnih ljudi (vključujoč ženske in otroke) imenoval drugorazredna tema, je hotel biti gospod. Pa oni, ki je bil kao ugleden ustavni pravnik in je začel svoj mandat z neustavnim odvzemom mandata enemu poslancu, cel mandat ignoriral odločitev ustavnega sodišča in na koncu stisnil rep med noge zaradi druge odločitve ustavnega sodišča, je bil uglajen. Pri takih uglajenih gospodih res ne rabimo robatih neotesancev. Pravzaprav so robati neotesance vendarle boljša izbira.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784298

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[usimoncic]

Lepo si to povedal. Oni, ki je pokol nedolžnih ljudi (vključujoč ženske in otroke) imenoval drugorazredna tema, je hotel biti gospod. Pa oni, ki je bil kao ugleden ustavni pravnik in je začel svoj mandat z neustavnim odvzemom mandata enemu poslancu, cel mandat ignoriral odločitev ustavnega sodišča in na koncu stisnil rep med noge zaradi druge odločitve ustavnega sodišča, je bil uglajen. Pri takih uglajenih gospodih res ne rabimo robatih neotesancev. Pravzaprav so robati neotesance vendarle boljša izbira.
Torej mislis da so volilci ki so presedlali iz prvega na drugega dejansko te stvari upostevali? Da nisi tudi ti prikrit humorist? Med volilci ki so presedlali iz Cerarja 2014 k Sarcu (skoraj tretjina udelezencev volitev!) najdi vsaj enega, ki je cerarju zameril odvzem mandata jansi :-)

Jaz razmisljam zakaj ISTA volilna baza voli vedno vecja goveda (pa naj bo slo ali usa), ne pa zakaj volilci SDS ne volite Cerarja, za bozjo voljo.

Strani: 1