Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
[Endimion]
Jaz sem v originalu omenjal le banke. In njihove zunanje obveznosti. Celokupen bruto zunanji dolg je šel pa iz nekih 20 na 42 milijard v onih 4 letih.

Tako da menim da je leasing v kategoriji nižje. Saj je v bistvu gospodarska družba. Ni banka.

Nlb je imela takrat bilančno vsoto koliko... 17 ali 18 mlrd. Za NKBM spekuliram da okoli 8 ali 9. Celotni sistem pa 45. Zato mislim da ono povečanje zunanjih obveznosti samega bančnega sistema ni šlo povečini na domače bančne hčere do tujih mamic. Ker vsi Hypoti SKB in Reiffesni in podobno ni bilo tako veliko da bi to lahko splasiralo. Razen če bi CB res gledala proč pri kapitalskih kolicnikih. Kar bi morda celo držalo.
Nisem rekel, da domače banke niso imele tujih depozitov, le proporc ni bil tako velik, ker so imele "sistemske" domače banke v strukturi pasive tudi precej več domačih depozitov. Če praviš, da je bilo 2/3 bilančne vsote od sistemskih domačih bank, je bil tuji dolg disproporcionalno večji pri bankah v tuji lasti.

Jaz sem pred teboj zagovarjal Bajuka, ki s tujci in njihovimi strategijami evidentno ni mogel imeti nič in si ne zasluži fuck off-a. Seveda tudi s tujimi bankami, ki so pri naših domačih "sistemskih" v času poplave denarja plasirale EUR-e po fantastičnih dolgoročnih 5% Bajuk ni mogel imeti nič.