Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
Zadnja sprememba: crt 10.07.2019 19:47
[abohte]
Ja, ampak ti razlogi niso obstajali niti v obdobju 1991-2007 niti v obdobju 2013-2019, obstajali so zgolj v obdobju 2008-2012. 2013 so šli krediti že na DUTB. Država pa še še vedno čiča na denarju. Mene v bistvu ne zanima, kako je ta denar "nastal", ampak me zanima zakaj je še vedno pri državi. Kaj se boji kreditnega krča? Resno? Pri tako majhni zadolženosti podjetij, kot je sedaj? Resno? Pri takšni prekapitaliranosti bank?
par enostavnih:

1 - for no reason, tj. nabralo se je, pa nihce posebej ni sel gledat, kaj zdaj s tem (ne se smejat, to je cista inercija in dalec od nemogocega, po moje)

2 - boji se kreditnega krca zase, torej zmanjsane ali bistveno podrazene moznosti zadolzevanja proracuna (katerega odhodki pa so precej lepljivi) in ker racuna, da ima kot bolha na repu psa dosti vecjo volatilnost teh moznosti kot rep ali pes, drzi toliko vecji % ciste likvidnostne rezerve, drzi pa jo v taki obliki, kot edina pritice rezervi za as-close-to-ALL-as-makes-no-difference situations, torej da bo ziher uporabljiva v se tako wtf razmerah (ceteris paribus) ... okej, lahko bi tudi kupila bunde ... ampak na koncu je celo to trzna spekulacija

po moje je 2 smiselno, ceprav hkrati mislim, da je 1 mogoce se malo bolj verjetno.