Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.001
Zadnja sprememba: mimoidoci 10.07.2019 16:51
[Endimion]
Plus za odgovor.

Le Hypo leasing ne gre sem notri. Ni institucija ki sprejema vloge. Njene milijarde so malo nižje v oni tabeli.

In tudi ni reguliranja s strani BS. Al se motim?

In kreditne linije Leasinga niso bile do Hypo hčere v LJ ampak direkt do mamice v Celovcu.

Hypo Leasing sem v originalu hotel izpustiti. Potem sem v tvoji prilogi zaznal, da navajaš celoten bruto zunanji dolg. Tam notri je tudi Leasing (ni reguliran) morda res ne v tisti vrstici kot banke. Itak pa ga ni več.

Hvala za plus. Vsa čast. Introspekcija na tem forumu, pa i šire, je neverjetno redek pojav.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2783368

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.316
Jaz sem v originalu omenjal le banke. In njihove zunanje obveznosti. Celokupen bruto zunanji dolg je šel pa iz nekih 20 na 42 milijard v onih 4 letih.

Tako da menim da je leasing v kategoriji nižje. Saj je v bistvu gospodarska družba. Ni banka.

Nlb je imela takrat bilančno vsoto koliko... 17 ali 18 mlrd. Za NKBM spekuliram da okoli 8 ali 9. Celotni sistem pa 45. Zato mislim da ono povečanje zunanjih obveznosti samega bančnega sistema ni šlo povečini na domače bančne hčere do tujih mamic. Ker vsi Hypoti SKB in Reiffesni in podobno ni bilo tako veliko da bi to lahko splasiralo. Razen če bi CB res gledala proč pri kapitalskih kolicnikih. Kar bi morda celo držalo.

Strani: 1