Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Deutsche Bank bo odpustila 18 tisoč zaposlenih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Se strinjam. Gledam kaj se dogaja v US industriji in mi gredo lasje pokonci. 40% VSEH tiskalnikov kovin je tam, HP ima na voljo že industrijske izvedbe. Prihajajo roboti, augmented reality,.....
Nemci so tole absolutno zamudili.
Recimo online nakupi. Velika VEČINA na Ebayu NE pošilja po EU!!! Medtem mi pa iz US pošljejo laptop, ki je zaradi kategorije: New - opened box, KLJUB poštnini + carini še vedno 300€ cenejši kot tu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2782959

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 08.07.2019 16:52
Ko omenjaš tiskane stvari, gredo skupaj z novimi materijali. Recimo, na LinkedIn vidiš take delujoče stvari, da ti gredo, tako kot praviš, res lasje pokoncu. Če jih omenim samo nekaj, ki mi sedaj pridejo na misel.

Obstaja nek nov materijal, katerega robot brizga v debelini 10 centimetrov. To je debelina, ki je potrebna za gradnjo prvih nadstropji nebotičnika ali za popolno izolacijo na Alaski ali na Floridi. Ne rabi se skoraj nobenih železobetonskih konstrukcij in nobenih klimatskih naprav in nobenih gradbenih delavcev, samo inženirje.

Robot za popravilo cest. Rentgensko pregleda luknjo na cesti, lasersko izmeri potrebno površino, oceni potrebno debelino, hkrati lasersko izrezuje na desetinko milimetra natančno asfaltno podlago okoli luknje in že pripravlja asfaltbetonsko ploščo enakih dimenzij, jo položi na pripraljeno podlago in zalije robove. Nikjer nobenega delava.

Kao kamion v skladišču tlakovcev. Robot nalaga tlakovce tako, da paleto odstrani in so naloženi samo tlakovci drug na dugega. Robot nalaga s strani približno 3/4 kasona od kabine naprej. Potem odpelje in spot ga pokaže na neki cesti z zdanje strani. Cesta je makdamska. Potem se odpre zadnji del kamiona in ven pogleda naprava, ki se razširi na celotno širino ceste in prične v popolni simetriji, v vzorcu, polagati tlakovce in jih zalivati z betonom. Hkrati polaga celotno vrsto, za kar rabi manj kot 15 sekund. Ko kamion odpelje, je tisti del ceste končan. Voznik kamiona nadzira ves postopek.

Če pogledaš, kaj slovenski kao menedžerji objavljajo na LinkedIn, so to sami neki zapisi o delavnicah za praskanje po jajcih in fotografije, ki kažejo, kako so se imeli fajn. Slovenski delavec pa vso to oslovsko in leno bando, ki jo ščiti oblastna korupcija, plačuje.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
Jaz sem prepričan, da bodo Kitajci Nemcem strojno in avtomobilsko industrijo zjebali v petih letih in potem bodo Nemci na goli riti. V promet bo šel samo še beemwejev Rolls-Royce.

Uriah Heep.

Strani: 1