Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrnitev bitcoina

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
[Glavni forum] Tema: Vrnitev bitcoina
[#2781386] 28.06.19 09:05 · odgovor na: anon-434258 (#2781369)
Odgovori   +    2
[FIN307010]
>Ti projekti imajo zaposlenih več kot 8000 razvojnih inženirjev, tržna kapitalizacija teh projektov je okoli 80 milijard dolarjev. Denarno območje kripto ekosistema je veliko približno za eno Češko - torej 10 milijonsko državo.

Evo, naj si ta citat sposodim, da končno enkrat napišem, kar se mi vedno utrne ob primerjavah poljubnih tržnih kapitalizacij z letnim bdp-jem poljubnih okolij: Pa kje vi tukaj vidite kakšno primerljivost in povednost v teh vaših prmerjavah na eni strani ocen vrednosti sredstev (stock) in na drugi strani ocen letne dodane vrednosti (flow)?

Namig: Ne, če daš ves kripto na svetu na kup, še ne boš kupil Češke. Je pa po drugi strani povedno o celi nabuhli kripto sceni recimo to, da vse to, kar je po oceni vredna, v enem samcatem letu naredi ena samcata, pazi zdaj, Češka ;)

PS:
Kaj obstajajo kakšni dolgoročni krediti v bitcoinih al se je potrebno kar malo potrudit pa naredit svojo valuto, da na tem trgu prideš do denarja?
Te stvari so, če jih poznaš dovoj globoko, povezane in niso neodvisne, zato je tudi primerjava umestna.

Poglejmo primer, če ima neka država

105 milijard prometa podjetij
50 miliajard BDP
25 Milijard dodane vrednosti v podjetjih
50 milijard imajo podjtja, ki to ustvarjajo, kapitala
Cena tega kapitala, če je na borzah je nekje med knjižnim kapitalom in in prometom
EBITDA med 4 in 8 pri zelo zaželenih prevzemih do 10.

Torej cenitev je posledica teh parametrov, cena pa je ocena teh parametrov v prihodnje, ki jo izvajajo množice, ki trgujejo s finančnimi instrumenti.
Za veliko večino držav ti gabariti dokaj dobro veljajo, zato si upam neko novo "denarno območje" kripto ekosistem primerjati z neko tradicionalno državo, da si ljudje predstavljajo vsaj razred velikosti te ekonomije.

Da je to vse skupaj še vedno nekaj majhnega kot ti praviš lahko tudi potrdim, saj je kapitalizacija finančnih naložb v svetu že okoli 100.000 milijard kripto ekosistema pa 350 milijard.
Kripto v tem trenutku v svetovnih razmerah pomeni 0,35%.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2781386

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[Glavni forum] Tema: Vrnitev bitcoina
[#2781619] 30.06.19 11:52 · odgovor na: 1011Arist (#2781386)
Odgovori   +    0
Arist.

Po teoriji predstavlja v sodobnem svetu appr. 10 do 15% kapitalizacije finančnih naložb up, nado, hope, speranzo... 15% pa pričakovanje, futire expectation.

Me boš vprašal, kje to piše? No, ne da se mi, vendar zdrav razum ti to pove.

Sedaj, kje pa je, v katerem polju, je teh 0,35% kriptokapitalizacije? V polju iger na srečo ali skorajšnjega dividendnega polja?

Za sedaj, se mi zdi, so le coin menjalnice neka logična in delujoča dejavnost, mnogo drugega pa ja za moje pojme v polju upa, pričakovanja ali iger na srečo, razen kolikor ne gre za zares dobre projekte, ki imajo startupovske dobre temelje.
Viberate je bil po moje dobra ideja, pa še čakamo real business (net) flow. Ali pa jaz še nisem zasledil, da so stopili na "redno" podjetniško pot, podobno Goat Story. We'll see.

Strani: 1