Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: CICG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

alain sporočil: 5.172
[Borza] Tema: CICG
[#2778745] 10.06.19 15:36 · odgovor na: Micare (#2778738)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: alain 10.06.2019 15:39
No delnice zagotovo niso za tebe, ko ob padcu dan po preseku za dividende vidis v tem teorijo zarote...ej model vse delnice povsod po svetu padejo po presecnem datumu za dividende....delnica cicg je padla natanko za znesek bruto dividende. Ce ne bi, bi bilo vse prevec enostavno, vsak bi kupil en dan pred presekom in prodal en dan po preseku po enaki ceni, vmes pa pobasal dividendo v zep, tega ni nikjer.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778745

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
[Borza] Tema: CICG
[#2778754] 10.06.19 16:15 · odgovor na: alain (#2778745)
Odgovori   +    0
Prodajalci apartmajev v Španiji za 14 dni na leto so rekli, da ne razumem. Danes me skušate prepričati, da delnice niso zame. Mislim, da tisti, ki so kupli delnice danes še dobijo dividndo. Mal me peljete na trošenje energije po stranpoti.

Hujši ko so časi, več pomeni vsak evro, ki ga dobiš za delnico pa četudi le tretino tržne vrednosti. Sem probal. Vem.

Se da s polno r. pihat. Poizkusite s prazno ali pa ko je driska. To so ta pravi junaki.
IgorBinder sporočil: 235
[Borza] Tema: CICG
[#2778803] 10.06.19 22:12 · odgovor na: alain (#2778745)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: IgorBinder 10.06.2019 22:13
Kdor je že vsaj nekaj let aktiven na borzi mora vedeti da pride do padca cene delnic ponavadi takoj po presečnem datumu dividend podjteja. Res je Cinkarna Celje imela v letu 2018 uspešno leto, leto 2019 pa bodo dobički nižji že zaradi umetno ustvarjene svetovne krize, ni pa današnja cena po izplačilu dividend pokazatelj da bo cena zato stagnirala ali celo padla. Na preži so kupci ki vidijo uspešeno podjetje nekaj let naprej, zato je današnja cena samo na njihov mlin. Benčina upam da veš kaj je potrebno v takih primerih storiti, saj si do sedaj vodil uspešno Cinkarno. Zdaj je trenutek da se naredijo nakupi podjetja z strani Cinakrne in dvig cene saj je to upam v tvojem interesu kot v interesu vseh nas delničarjev. Vzemi si za zgled Krko, že od nekdaj sem pristaš predsednikov uprave, ki lahko samo z pozitivnimi besedami vplivajo na tečaj delnic in tako pripomore večjemu nakupu delnic na Slovenski borzi. Že tako je Slovenska borza ena sama žalost, ni tujih kupcev, Slovenski državljani pa ne kupujejo delnic in denar raje shranjujejo na bankah kljub ničelni obretstni meri. Opažam da se lahko z minimalnim vložkom nakupa ali prodaje 100000 EUR določi tečaje v pozitivno ali negativno smer. Včasih je dovolj samo prodaja ali nakup ene delnice z nižjim ali višjim tečajem in krojim tečaje tistega dne. Primer današnji promet Petrola, Telekoma, da ne rečem Uniorja....a je res ta Slovenska borza tako nezanimiva. Sam vztrajam na tej borzi že skoraj, 30 let zaradi tega ker rad trgujem, sem pa vesel da sem si z njo ustavril kar lepo življenje.

Strani: 1