Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[NemirniTujec]
> [robi2107]
> > [NemirniTujec]
> > > [robi2107]
> > > > [NemirniTujec]
> > > > > [robi2107]
> > > > >
> > > > > Nikakor ne pozabljam, da je Kitajska diktatura...
> > > > >...
> > > > >... Ali pa je židom in Amerom to dovoljeno, drugim pa ne?>
> > > > Ko me kdo vprasa kaki smo Slovenci, mi je ful zal da nimam pri roki tvojih prevedenih tekstov - so ogledalo slovenstva. Ce si napisal kako knjigo ali mnenjske komentarje v cajtngih, bi bil zelo hvalezen za napotilo.
> > > >
> > > > Tvoj neprekosljiv obcutek za moralnost je tako arhetipsko slovenski, da bi veljalo sproziti kampanjo za zamenjavo kipa kricecega Borisa Kidrica v Ljubljani s tvojim. Prav mozno je, da bos zdaj s slovensko skromnostjo zanikal lastno velicino - ampak verjemi, res si zasluzis vsaj tako obelezje!
> > >
> > >
> > > Ja? In kaj konkretno ti ni prav? In eni in drugi serjejo šibkejšim po glavi. Le da je takrat, ko to počnejo "ta pravi", to OK, ko to počnejo oni drugi, pa ne? Ali kako?
> >
> > Nisem napisal, da ni prav - celo spomenik sem predlagal! Sva ze zadnjic ob tvojem ugibanju, kateri forumas bi utegnil biti "smrdljivi zid" pogruntala, da se razlikujeva v najbolj osnovnih premisah. Ne bom debatiral z aksiomi, samo pojasnil sem, da so ti aksiomi zgolj tvoji (in slovenski).
> >
> > V razpadajocem brexitanskem postimperialnem kotlu je izredno zanimivo, da morajo ljudje ki imajo POVSEM RAZLICNE aksiome moralnosti znati sobivati in sodelovati v druzbenih, ekonomskih odnosih. Vecina jih to omejuje kolikor lahko in ostajajo v svojem oblacku, srecujejo pa se golj na cesti, v banki, trgovini etc., in tam veljajo pac splosna pravila, tako kot zate veljajo na letaliscih, sicer pa v sloveniji tega ni, ker smo vsi slovenci, razen cefurjev :-). Sele ko to enkrat zacnes zares ziveti... ko gres ven iz svojega intelektualnega ghetta v obliki nekaksne FB skupine "slovenci v Londonu"... ko se zblizas v debati z ljudmi ki stojijo na nezbližljivo razlicnih temeljih, in dojames da imajo iste potrebe - imeti delo, imeti purpose, dobiti placilo, ustvariti dom, ziveti varno - sele takrat lahko postanes pravi leninist, namesto da bi bil zgolj se en Hlapec Jernej.
> >
> > Sele takrat zalostno ugotovis, da bi celoten milijon slovencev lahko zamenjal samo s teboj, pa svet ne bi bil cisto nic na izgubi, razen za 999.999 kopij, ki prispevajo k BDP in trosijo surovine - in sele takrat zacnes zares delati na sebi - da ne bi ostal hlapec Jernej do smrti. Ali pa se s tem sprijaznis in gres na pivo :-)
> >
> > Uzivaj veselo naprej z drugimi strastnimi borci o pravicah ameriskih in zidovskih in kitajskih ladij v teh ali onih narodnih ali mednarodnih vodah! Resnica je tik za ovinkom.
>
> To, o čemer ti pišeš, nima s stvarjo prav nobene zveze. Ali mi lahko prosim vsebinsko odgovoriš, kaj konkretno te je zmotilo v mojem odgovoru sopranosu, da se ti je zdelo vredno usesti se za comp in spisati kup natolcevanja brez konkretne vsebine? Pa upam, da ne bom deležen še ene porcije slednjega. Dve sta bili dovolj.

Konkretno na primeru sem poskusal zadnjic (kak mesec nazaj?), ko si po forumu iskal "smrdljive zide". Ker ni slo, sem se sprijaznil da si pac arhetipski Hlapec Jernej, in to izpostavljam - kaj je narobe s tvojim modrovanjem v tem konkretnem primeru, so ti poskusili razloziti drugi, pa si pretrd in so obupali.

Zato jaz raje pisem koane - ampak zal, pri tebi tudi to ne prime - morda pa premaknejo kako manj zacementirano duso.

Ko bos naslednjic hlapcevsko moraliziral, ti bom spet podaril koan - iz ciste ljubezni :-) Nekdo mora :-)
Ni šlo za nobeno hlapčevsko moraliziranje, pač pa za mnenje, da ZDA glede na vse, kar počnejo in so počele, še zdaleč niso poklicane, da bodo preostalemu svetu solile pamet, kaj je prav in kaj ne. Pa če je tebi to prav ali ne. In da se zelo dobro zavedam, da Kitajci niso nobeni svetniki, kar da naj bi po sopranosovem mnenju pozabljali. Ne vem, kaj naj bi bilo po tvojem v tem mnenju hlapčevskega, pa me v resnici niti zanima. Kar se pa "smrdljivega žida" tiče, sem se pa zadnjič posul s pepelom in priznal, da sem šel čez mejo, so me pa pošteno znervirale nebuloze, ki jih je takrat pisal osebek, kateremu sem namenil to psovko kot odgovor na njegove nesramnosti, s katerimi me je obkladal. Samo tega ti nisi opazil, ker si tako prekleto vzvišen in s svojih višav marsičesa verjetno ne opaziš. Kakor verjetno ne opaziš niti tega, da pišeš v thread "Reuters: Ameriška vojaška ladja zaplula v Južno Kitajsko morje", pa o stvari sami nisi napisal niti enega stavka. Tudi prav. Razumi, kdor more. Pa bom tule naredil piko, ker se mi res ne da več s teboj o stvareh, ki so popolnoma off topic.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2775405

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[robi2107]

Ni šlo za nobeno hlapčevsko moraliziranje, pač pa za mnenje, da ZDA glede na vse, kar počnejo in so počele, še zdaleč niso poklicane, da bodo preostalemu svetu solile pamet, kaj je prav in kaj ne. Pa če je tebi to prav ali ne. In da se zelo dobro zavedam, da Kitajci niso nobeni svetniki, kar da naj bi po sopranosovem mnenju pozabljali. Ne vem, kaj naj bi bilo po tvojem v tem mnenju hlapčevskega, pa me v resnici niti zanima. Kar se pa "smrdljivega žida" tiče, sem se pa zadnjič posul s pepelom in priznal, da sem šel čez mejo, so me pa pošteno znervirale nebuloze, ki jih je takrat pisal osebek, kateremu sem namenil to psovko kot odgovor na njegove nesramnosti, s katerimi me je obkladal. Samo tega ti nisi opazil, ker si tako prekleto vzvišen in s svojih višav marsičesa verjetno ne opaziš. Kakor verjetno ne opaziš niti tega, da pišeš v thread "Reuters: Ameriška vojaška ladja zaplula v Južno Kitajsko morje", pa o stvari sami nisi napisal niti enega stavka. Tudi prav. Razumi, kdor more. Pa bom tule naredil piko, ker se mi res ne da več s teboj o stvareh, ki so popolnoma off topic.
Jaz tisti osebkov od takrat (ki so te znervirali) imam ze sto let na ignoru, pravtako ljubega pyotra in sopranosa in se cel kup nekih stevilkasto nickanih fanatikov - tebe pa pac berem, ker se pri mili bozji volji poskusam prepricati, da pac nisi dvotaktni fanatik. Je pa to, da debatiras skoraj zmeraj ravno s takimi, zaskrbljujoce.

In ne, se naprej se ne bom dotaknil razglabljanja, zakaj ameriski ali korejski ali kitajski ali zgornjoculukafrijski rusilec, ali pa kurcev napihljiv coln, lahko ali pa ne sme pluti skozi mednarodne vode, ki so pac poleg kitajske ali amerike ali rusije ali somalije. Pred kratkim je ruska bojna ladja sla med doverjem in calaisom (je bilo v vseh cajtngih seveda, tako kot zdaj tole), ki je komplet v nacionalnih vodah UK in Francije, ampak je pac sklenjen mednarodni dogovor o prostem prehodu, in ni nihce piskal, ceprav so si britanci izbrali ruse za slovenske hrvate. Ker eno je pumpanje domace govedine po cajtngih, drugo pa je sprozanje mednarodnih incidentov med resnimi drzavami in krsenje UN sprejetih norm. Saj nismo jebeni Indijci, da bomo mal za hec bombe na Pakistan metali ker so volitve blizu, for fuck sake.

Ko pa bomo enkrat tudi formalno tako dalec, da "tisti kos sveta pripada kitajcem, un kos sveta amerikancem, ta kos pa rusom", in ne bo vec svobodnega koscka planeta kjer bi si ljudje iz razlicnih kultur lahko civilizirano rekli dober dan in sli naprej vsak svojim putem - takrat pa nam bog pomagaj, ker bo "slovenizacija" ocitno dovrsena. In tudi takrat ne bom z nikomer debatiral kako je to ali ono prav in kako si ta ali ona etnicna ali nacionalna skupina nekaj "zasluzi", v dobrem ali slabem. Ljudje smo osebe, pasmatersvima!

Orwell, 1984.

Strani: 1