Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

lilyallen sporočil: 25
Glede na to, da sem se sam delal kot student se ne tako davno in sem se mel tako fajn, nic odgovornosti, v povprecju sem z triizmenskim delom dobil 4,7 na uro, pa sem vsak mesec dobil okol jurja place...potem pa prva zaposlitev, tist obcutek ko te mine da delas ko vidis da manj zasluzis na koncu, pa se odgovornost mas, te ma da bi sel kar nazaj na linijo delat kot nekvalificiranec...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2774658

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[lilyallen]
Glede na to, da sem se sam delal kot student se ne tako davno in sem se mel tako fajn, nic odgovornosti, v povprecju sem z triizmenskim delom dobil 4,7 na uro, pa sem vsak mesec dobil okol jurja place...potem pa prva zaposlitev, tist obcutek ko te mine da delas ko vidis da manj zasluzis na koncu, pa se odgovornost mas, te ma da bi sel kar nazaj na linijo delat kot nekvalificiranec...
Lahko se tudi izselis, ali odpres pavsalni espe :-)

Alternativa je, da sonarodnjake prepricas, da nehajo voliti za komunisticno obdavcenje dela. Ampak ta je bolj bosa :-)
Tonja1 sporočil: 671
Saj, tu je ravno problem, ker študentje, ki delajo redno (kot bi bili zaposleni) nimajo pravega občutka za vrednost dela pri nas in ko gredo res v službo imajo občutek, da jih nekdo nat..je. Velikokrat imajo študentje večji standard od staršev, kar vodi tudi v različne konflikte, na koncu pa za to, da bi ta standard obdržali, gredo v tujino.
Mislim, da študentsko delo ne sme biti redno. če delodajalec rabi redno zaposlenega, naj ga tudi zaposli, študentje pa naj si z delom zaslužijo le za bonbončke. V mojem času so študentje npr. zvečer varovali otroke, da so straši šli ven, so kosili travo ali kidali sneg, inštruirali, enkrat tedensko v blokih čistili stopnišča ipd. Pa tudi npr. krpali med poletjem v firmah, ko so bili dopusti.

Strani: 1