Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2019 10:54
[pobalin]
> [najobj]
> država Colorado, ki jo lektorice na Financah s slovenskim imenom Kolorado očitno zahtevajo napisano v najnovejši "pišikaoštogovoriš" slovenščini ...
Čuj, stopam v bran avtorju in lektoricam Financ. Tvojemu belosvetskemu Coloradu se po naše reče in se ga piše Kolorado, če je tebi in Simoni to všeč ali pa ne. Mi ne verjameš? Evo ti, trikrat, ker v tretje gre menda rado:
fran.si/iskanje?View...y=Kolorado
prostor3.gov.si/zem_...it=Iskanje
www.gu.gov.si/filead...h_imen.pdf (stran 26)
... čuj, ko bodo načelne lektorice na Financah s silno pametnimi slovenisti na čelu napisale Mesečjusec namesto Massachusetts‎, potem jaz tudi s Koloradom ne bom imel problemov ... no, vsaj ne tako velikih, kot jih imam z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino ...

P.S.: avtorju ne rabiš stopat v bran, ker si upam stavit gajbo pira, da je on sam napisal Colorado, pa so mu lektorice na Financah z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino popravile v Kolorado ... aja, in ko si glih pri slovenistih in SSKJ, me res zanima, kdaj se bo – če se že ni – žabarski zadane (od glagola zadeti) namesto slovenskega zadene pojavil kot uradna slovenska beseda v SSKJ ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2774319

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[najobj]
... čuj, ko bodo načelne lektorice na Financah s silno pametnimi slovenisti na čelu napisale Mesečjusec namesto Massachusetts‎, potem jaz tudi s Koloradom ne bom imel problemov ... no, vsaj ne tako velikih, kot jih imam z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino ...
Ta slovenščina ni prav nič novokomponirana, ker jo poznamo starci moje sorte, ki se, recimo, nismo še nič učili o povedih. Tvoj anarhizem bi pa lahko postal vsaj toliko liberalen, da bi dopustil desetletja če ne več stare jezikovne norme.
P.S.: avtorju ne rabiš stopat v bran, ker si upam stavit gajbo pira, da je on sam napisal Colorado, pa so mu lektorice na Financah z novokomponirano "pišikaoštogovoriš" slovenščino popravile v Kolorado ...
Jah, saj je napisal tudi univerza Watson, pa gre pri Watson Institute le za nekakšno novodobno poslovno/podjetniško šolo, ki sodeluje s floridsko univerzo Lynn - najbrž zaradi kakšnih akademskih akreditacij, priznavanja programa itn.
aja, in ko si glih pri slovenistih in SSKJ, me res zanima, kdaj se bo – če se že ni – žabarski zadane (= menda deležnik glagola zadeti) namesto slovenskega zadene pojavil kot uradna slovenska beseda v SSKJ ...
Svoje vprašanje pošlji na ISJ FR SAZU, npr. Marku Snoju.

Strani: 1