Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.947
Zadnja sprememba: najobj 06.05.2019 12:14
> Jasno je, da se podnebje spreminja in ne vidim razloga, zakaj bi bilo drugače. Spravljati se na industrijo, ker da je CO2 kriv za karkoli, je pa hudo narobe. Seveda, spet so si eni izmislili nekaj, zaradi česar lahko obdavčijo druge. Skratka, zeleni ste RES kot lubenice. Zunaj zeleni, znotraj rdeči.
O visoki stopnji korelacije med globalnim segrevanjem in imisijo/emisijo toplogrednih plinov sem pa že tako ali tako pisal. Podnebje se je v preteklosti res spreminjalo, vendar nikoli tako zelo v tako kratkem času (v dobrih 150 letih, kolikor traja industrijska revolucija), zato druge racionalne razlage, kakor da je vzrok človek s kurjenjem fosilnih goriv, ni. Zaradi mene naj bodo emisije CO2 posledica prdenja škratov in še Sneguljčice zraven, ali pa marsovcev, vendar se to upira zdravi pameti. Zato si vljudno vabljen, da ponudiš kakšno drugo racionalno razlago od te, ki sem jo navedel sam, ker ta zate pač ni dovolj dobra. Seveda industrija ni edini vir GHG. Približno podoben delež imata še transport in energetika, kakor lahko vidiš na www.epa.gov/ghgemiss...-emissions Kar se pa obdavčenja tiče, si pa tudi lahko prebereš, kaj si o njem mislim, ker sem o tem že pisal v forum.finance.si/?m=...986&single in forum.finance.si/?m=...001&single
... čuj, na osnovi česa to veš, če pa v preteklosti ni bilo nobenega, ki bi kaj meril, kaj šele da bi vedel, zaradi česa kaj nastane ? ...

P.S.: stavim gajbo pira, da globalnega segrevanja ne bi bilo, če se ga ne bi dalo zelo dobro vnovčit in ko bo treba najti novi vir keša, se bo takoj pojavilo tudi globalno ohlajanje ... khmm, in ko bo kakšen novi Al Gore prišel na žmah, se bo keš pobiral istočasno zaradi globalnega segrevanja in globalnega ohlajanja, ker se bo Zemlja - na severu je mrzlo - severno od ekvatorja ohlajala in - na jugu je toplo - južno od ekvatorja segrevala ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2773103

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 06.05.2019 12:50
[najobj]
> > Jasno je, da se podnebje spreminja in ne vidim razloga, zakaj bi bilo drugače.

> O visoki stopnji korelacije med globalnim segrevanjem in imisijo/emisijo toplogrednih plinov sem pa že tako ali tako pisal. Podnebje se je v preteklosti res spreminjalo, vendar nikoli tako zelo v tako kratkem času (v dobrih 150 letih, kolikor traja industrijska revolucija), zato druge racionalne razlage, kakor da je vzrok človek s kurjenjem fosilnih goriv, ni. Zaradi mene naj bodo emisije CO2 posledica prdenja škratov in še Sneguljčice zraven, ali pa marsovcev, vendar se to upira zdravi pameti. Zato si vljudno vabljen, da ponudiš kakšno drugo racionalno razlago od te, ki sem jo navedel sam, ker ta zate pač ni dovolj dobra. Seveda industrija ni edini vir GHG. Približno podoben delež imata še transport in energetika, kakor lahko vidiš na www.epa.gov/ghgemiss...-emissions Kar se pa obdavčenja tiče, si pa tudi lahko prebereš, kaj si o njem mislim, ker sem o tem že pisal v forum.finance.si/?m=...986&single in forum.finance.si/?m=...001&single

... čuj, na osnovi česa to veš, če pa v preteklosti ni bilo nobenega, ki bi kaj meril, kaj šele da bi vedel, zaradi česa kaj nastane ? ...
Stavek "Jasno je, da se podnebje spreminja in ne vidim razloga, zakaj bi bilo drugače." navaja Klepec, ne jaz. Se pa glede tega z njim strinjam, le da on vidi razloge za to ne-vem-kje, kje pa ja vidim razloge za tako velike spremembe v tako kratkem času, si pa že sam citiral.

Kako vemo za spremembe sestave plinov v ozračju in druge klimatske spremembe v preteklosti? Ni težko. Ugotovijo jih z analizo večnega ledu, ki ga dobijo z vrtanjem recimo na Antarktiki, s pomočjo masnega spektrometra. Vpliv GHG na globalno segrevanje pa tudi že dolgo ni več nobena skrivnost. Zemlja prejema toploto od Sonca v obliki vidne svetlobe, tako segreta pa to toploto oddaja v obliki IR sevanja. Težava je v tem, da CO2 sončno svetlobo prepušča, IR sevanja pa ne. Ga sicer vpija, vendar ga potem tudi oddaja. Nekaj gor v vesolje, velik del pa dol proti Zemlji.
P.S.: stavim gajbo pira, da globalnega segrevanja ne bi bilo, če se ga ne bi dalo zelo dobro vnovčit in ko bo treba najti novi vir keša, se bo takoj pojavilo tudi globalno ohlajanje ... khmm, in ko bo kakšen novi Al Gore prišel na žmah, se bo keš pobiral istočasno zaradi globalnega segrevanja in globalnega ohlajanja, ker se bo Zemlja - na severu je mrzlo - severno od ekvatorja ohlajala in - na jugu je toplo - južno od ekvatorja segrevala ...
O tem, da davek ne bo rešil problema, sem že pisal. Nekaj sicer k reševanju prispeva, ni pa rešitev. Več o tem si preberi v forum.finance.si/?t=212774 in forum.finance.si/?m=...001&single ker se ne bom ponavljal.

P.S.: Vabljen tudi ti, da prispevaš svojo racionalno razlago za tako velike spremembe v tako kratkem času, ker uradna zate ni dobra.

P.P.S.: Preferiram Laško, da mi ne boš nosil Uniona.

Strani: 1