Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Vidim da te jebe bralno razumevanje,

NIč me ne jebe. Očitno pa tebe jebe to, da se eni ne strinjamo s tabo.
Se na bom dal locen odgovor; mene SPLOH ne moti, ko se mnogi ne strinjajo z menoj; sicer menda ne bi pisal na tako pester forum.

Moti me, ke se nekdo ne strinja z menoj v temeljnih clovecanskih zadevah - da je recimo okej da so crnci suznji, ker je dobro za njih, ali da je okej zapliniti zide, ker je dobro za nas - take reci - s fanatiki pac ne debatiram. Ravno zato sem te (priznam, nekoliko neprijazno) vprasal, ali nisi razumel specificnosti primera, ali pa imas fanaticne poglede na brezmadeznost landlordov.

Fanatizma, ki me na tem forumu nikakor ne preseneti, namrec od tebe nisem pricakoval. V bistvu ga se vedno ne, pomoje gre bolj za dvotaktol in "write only" mode; it does not compute to you, da je tudi landlord lahko izkoriscevalska baraba. Saj bo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2772645

Strani: 1

anon-20668 sporočil: 3.976
[NemirniTujec]
Moti me, ke se nekdo ne strinja z menoj v temeljnih clovecanskih zadevah
Ne bodi tako melodramatičen - če se neki socialno ogroženi osebi efektivno zmanjša mesečni strošek najemnine za 250 EUR, se mi to ne zdi ravno kršenje "temeljnih clovecanskih zadev".
ali pa imas fanaticne poglede na brezmadeznost landlordov.
Jih nimam, ker nihče ni brezmadežen. Vsi smo pizde, eni bolj, drugi malo manj :)

Je pa že beseda "landlord" v slovenistanskem kontekstu v bistvu smešna.

Sicer si očitno nekateri tudi na tem forumu povprečnega slovenskega landlorda predstavljajo kot zavaljenega prasca, ki sedi na ogromnih vrečah z napisom "$", oblečen v frak in cilinder gleda skozi monokel in puha debelo cigaro...

V resnici je tipični slovenski najemodajalec podobna sirotinja kot njegov najemnik, s podobno bedno plačano službo itd; nad slednjega ga dvigne le zadetek na lotu v obliki podedovane garsonjere, ki jo poskuša oddajati.
In večina najemne ponudbe pride od take raje, ki ima eno "odveč" nepremičnino.
Ker nismo normalna država.
V normalni državi se z oddajanjem ukvarjajo firme, ki kupijo (ali zgradijo) cel stanovanjski blok ali celo ulico enodružinskih hiš. Ali pa nekajkratnik obojega, in v portfelju imajo še kakšen manjši shopping center, pa kake delavnice, skladišne hale in podobne komercialne stavbe, in vse to oddajajo.
In taka firma ima dovolj rezerve, da se ji ne pozna bistveno, če ga nek posamezen najemnik serje, ne plačuje najemnine, uničuje lastnino itd. Ima dovolj časa, da zadevo civilizirano uredi z odvetniki itd.

Strani: 1