Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
Zadnja sprememba: anon-20668 01.05.2019 16:44
[NemirniTujec]
Vidim da te jebe bralno razumevanje,
NIč me ne jebe. Očitno pa tebe jebe to, da se eni ne strinjamo s tabo.
Landlord je najemniku zvisal najemnino - in to na crno, denar na roke (!!!), po tem, ko je izvedel, da dobiva soc pomoc za najemnino. Temu se v vsaki normalni drzavi rece kriminal in je kaznivo.
Ampak tukaj pač ni normalna država. Mislim halo.
V normalni državi verjetno tudi ni mogoče, da se najemnik zabarikadira v stanovanje, ne plačuje najemnine in ga ne moreš legalno zabrisati ven iz svoje lastnine, lastnik pa mora za nameček celo obvezno plačevati položnice, ker bognedaj da bi kriminalcu (kar tak zastonjski skvoterski najemnik je) odklopili vodo in štrom.
Ce si prebrano uspel razumeti in menis da je to normalno in mislis da bi "socialc moral biti se vesel"
Nič bat, sem razumel vse, kar je treba razumeti. Ja, še vedno mislim, da bi socialc moral biti vesel. V tem primeru gre sicer za neko mutenje pod roko, verjetno zaradi manjše davčne osnove. Ne morem reči, da odobravam mutenje in izogibanje davkom, ampak če bi šlo po pravilih, bi moral lastnik plačati več davka - kar pa bi gotovo prevalil v višji znesek najemnine. Torej ne več 500 na mesec, temveč 550 ali 600. Skratka najemnica bi plačala mesečno še dodatnih 50 do 100 EUR, grejt sakses.

Tako pa je najemnica v de facto finančni situaciji, ko najema stanovanje, vredno 500-600 na mesec, dejansko pa iz svojega žepa plačuje dobrih 200 EUR. Torej prišpara 300-400 EUR mesečno.

Jaz ne bi imel nič proti, če bi pri kakšnem strošku mene na tak način "izkoriščali"... :)

in ko ena od strani meni, da hoce visjo najemnino, se to lahko naredi v roku opredeljenem v pogodbi, druga stran pa lahko pac rece da v tem primeru gre raje ven
In zakaj v našem primeru najemnica ni šla ven, če ji novi deal ne paše???
Folk ki najnizjemu sloju oddaja razrite luknje za cash na roke seveda obstaja povsod in tako kot v Sloveniji, povsod isce nekaksno usmiljenje in se napravlja celo za strasne dobrodelnike
Mislim da je bolj problem to, da lahko postanejo dobrodelniki po sili....
"Jaaa, a ti sploh ves kako je, pa ne placujejo, pa unicujejo, pa ven jih ne mors vrect, pa droge not nosijo, pa zakoni so prfukneni, pa toooo, pa onoooo...."
Če se ti to zdi smešno in nad takimi lastniki takole arogantno vihaš nos, lahko le še enkrat ponovim povabilo, da kupiš stanovanje v LJ in se greš Robin Hooda s svojim denarjem, sicer pa STFU.
Ce mu oddajanje ne bi pasalo, se tega ne bi sel.
In če najemniku kaj ne paše, naj se tega ne gre.

In ja, marsikomu od lastnikov vse to sranje ne paše, in se zato tega ne gre, tako kot ti navijaš.
Želja uresničena.
Raje prazno stanovanje poskušajo prodati (in je vmes mesece ali celo leta prazno, namesto da bi kdo notri stanoval) ali pa oddajajo kvečjemu za Airbnb.
Tisti, ki pa bi res potrebovali najemno stanovanje, imajo na voljo manj izbire in višje cene. Great success.