Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
Po mojem gre pri stanovanjskem vprašanju v Sloveniji za kombinacijo več faktorjev (trg, višina plač, porazdelitev lastništva, koncentracija služb v Ljubljani, napačna gospodarsko-izobrazbena struktura itd., ki so se šele sedaj nekako sestavili v neko celoto, ki sproža bes oziroma takšne odzive.
Kako zadevo rešiti? IMHO enostavnih rešitev: napremičninski davek ki bi omejil lastništvo več nepremičnin oz. "luksuza", špekulativno kurjenje naložb preko Stanovanjskega sklada ne more obroditi sadov oziroma bodo eksplodirala nazaj "in our face".
Po mojem bo s časom brez intervencij nastopila neka diferenciacija v cenah. Še največ se lahko naredi, če se v naslednjih mandatih naredi spremembe pri obdavčavanju plač/zaposlovalni politiki/prostorskih načrtih itd.
Kratkoročno pa se na način "daj mi tvoje da bo moje, ker jaz nimam" ne bo izšlo.

Position: najemnik :( s slabimi obeti za naprej :(

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2772506

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Optimist!
Če si pameten in imaš izobrazbo, se pridruži tistemu delu mladih volilcev, ki vsako leto volijo z nogami.
Verianta B: delaj nekaj v tujini in pripelji denar noter samo za nujne potrebe.

Tule bo šlo samo še na slabše. Preberi zgodovino Argentine.
anon-207617 sporočil: 6.899
[Rokc5]
Po mojem gre pri stanovanjskem vprašanju v Sloveniji za kombinacijo več faktorjev (trg, višina plač, porazdelitev lastništva, koncentracija služb v Ljubljani, napačna gospodarsko-izobrazbena struktura itd., ki so se šele sedaj nekako sestavili v neko celoto, ki sproža bes oziroma takšne odzive.
Kako zadevo rešiti? IMHO enostavnih rešitev: napremičninski davek ki bi omejil lastništvo več nepremičnin oz. "luksuza", špekulativno kurjenje naložb preko Stanovanjskega sklada ne more obroditi sadov oziroma bodo eksplodirala nazaj "in our face".
Po mojem bo s časom brez intervencij nastopila neka diferenciacija v cenah. Še največ se lahko naredi, če se v naslednjih mandatih naredi spremembe pri obdavčavanju plač/zaposlovalni politiki/prostorskih načrtih itd.
Kratkoročno pa se na način "daj mi tvoje da bo moje, ker jaz nimam" ne bo izšlo.

Position: najemnik :( s slabimi obeti za naprej :(
Jaz bi ti zelo toplo priporocal da spizdis v nemcijo ali anglijo, kar ti pac jezikovno sede. Tudi tam bos najemnik, ampak ostalo ti bo bistveno vec.

Ce ven ne mores, pa obvezno najt kombinacijo DVEH dobrih plac* in bajte vzhodno od trojan. Slovenska politika bo razsutje cen nepremicnin v Lj in okolici dovolila le, ce jo bodo od zunaj tako prefukali, da tudi sluzb ne bo in bodo korporacije od zunaj lahko pobasale nepremicnine po nizjih cenah - in takrat ti stooodstotno ne bos dobil kredita.

* Skrivnost lepega zivljenja se skriva v lepi babi :-)

Zelo dobra lokalna opcija je zivljenje v pripizdinovcih severno od maribora in ms, pa voznja v avstrijo. Vredno menjave okolja in iskanja takega dela in vsega drugega hudega, ki pride s tem. Pri italijanski meji je tezje najti tako dober job kot nizke cene nepremicnin.
anon-20668 sporočil: 3.976
[Rokc5]
Po mojem gre pri stanovanjskem vprašanju v Sloveniji za kombinacijo več faktorjev (trg, višina plač, porazdelitev lastništva, koncentracija služb v Ljubljani, napačna gospodarsko-izobrazbena struktura itd., ki so se šele sedaj nekako sestavili v neko celoto, ki sproža bes oziroma takšne odzive.
Kako zadevo rešiti? IMHO enostavnih rešitev: napremičninski davek ki bi omejil lastništvo več nepremičnin oz. "luksuza", špekulativno kurjenje naložb preko Stanovanjskega sklada ne more obroditi sadov oziroma bodo eksplodirala nazaj "in our face".
Po mojem bo s časom brez intervencij nastopila neka diferenciacija v cenah. Še največ se lahko naredi, če se v naslednjih mandatih naredi spremembe pri obdavčavanju plač/zaposlovalni politiki/prostorskih načrtih itd.
Kratkoročno pa se na način "daj mi tvoje da bo moje, ker jaz nimam" ne bo izšlo.

Position: najemnik :( s slabimi obeti za naprej :(
Nepremičninski davek bi bolj verjetno najemnine še podražil.
Realne* rešitve so naslednje:
a) čim več parcel v LJ spremeniti v zazidljive in liberalizirati gradbeno zakonodajo, da se poceni gradnja novih nepremičnin, posledično znižajo tako nakupne cene nepremičnin kot najemnine
b) zmanjšati pravice najemnikov (so bile v tej temi pa že dostikrat prej, opisane neprijetne zgodbe lastnikov z najemniki, ki ne plačujejo in nočejo ven; sem prepričan, da si z tega razloga marsikdo ne upa oddati proste nepremičnine, ki bi sicer prišla na najemni trg)

* realne = rešitve, ki bi delovale; seveda to ne pomeni, da so v bananistanu realno možne, ker bo take normalizacijske ukrepe do bridkega konca preprečevala slovenska politika (kar je že nakazal Nemirni Tujec malo zgoraj), zlasti glede alineje a)

Strani: 1