Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako dobre volje ste?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Kako dobre volje ste?
[#2771939] 25.04.19 18:04 · odgovor na: FIN-454644 (#2771937)
Odgovori   +    5
[FIN-454644]
Ti tudi nimas povezave med levo in desno polovico mozganov: zacnes z idejo naj se davki ne dvignjeo v isti sapi pa klices po povisanju davkov: na nepremicnine.
Niso vsi davki slabi. Ne pravim, da je treba iti v ekstreme, ampak tako kot je danes na področju obdavčenja nepremičnin, pač ni za nikamor. Treba je lastnike nepremičnin z davki spodbuditi, da bolj aktivno upravljajo s svojo lastnino. To, da so na top lokacijah nepremičnine prazne in v propadanju, ker lastniki s tem nimajo stroškov, pač ni pametno upravljanje z nepremičnim premoženjem.

In ker imamo Slovenci radi socialno pravičnost. Zagotovo je bolj socialno pravično, da se razbremeni plače in obremeni nepremičnine.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2771939

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.895
[Glavni forum] Tema: Kako dobre volje ste?
[#2771952] 25.04.19 19:17 · odgovor na: sopranos (#2771939)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: FIN-454644 25.04.2019 19:21
Pravicnost. Solidarnost. Nej dajokmajo. Dragi moj vsaka nepremicnina je strosek: najprej poloznice za vodo, elektriko, odvoz smeti, ogrevanje, NUSZ, itd. Potem vzdrzevanje urejanje okolice (ce je hisa z vrtom). To da se vsinemaniciinpridanici ukvarjajo s tujo lastnino je v SLoveniji patolosko. PATOLOSKO. Bi vzpodbujali ljudi, ki so si nekaj ustvarili, da bi s svojim premozenjem poceli, kar butljem na pamet pade. A ne bi raje vzpodbujali nemanicev in pridanicev, da zase sami poskrbijo. Kaj pravis? A si nemanicpridanic ki nima bolj pametnega dela? Dajmo se zaceti ukvarjati s predlogi, kako se pride do hise. Najprej sajtrga pa lopata med dopustom. Itd. Pamegt nekaterih je se v letu 1945.
anon-217002 sporočil: 275
[Glavni forum] Tema: Kako dobre volje ste?
[#2771957] 25.04.19 19:38 · odgovor na: sopranos (#2771939)
Odgovori   +    12
Zaradi tega komentarja, mi je skorajda žal za vse pluse, ki sem ti jih dal. Očitno rabiš še nekaj razmišljanja o vlogi države in davkih.
»Niso vsi davki slabi.« Davki so po definiciji slabi, kraja davkoplačevalcev in nezmožni karkoli kreirati. Seveda pa sem storitve države pripravljen plačati. Danes to plačujem dvojno, enkrat preko davkov, drugič preko taks.
»Treba je lastnike nepremičnin z davki spodbuditi, da bolj aktivno upravljajo s svojo lastnino.« Čisti socializem ali etatizem.
»In ker imamo Slovenci radi socialno pravičnost.« Edino, kar je danes »socialno pravično« je davek na porabo. Zame je to edini davek, ki je bil včasih prometni davek, danes pa DDV, s tem, da ta obremenjuje tudi investicije, ki niso poraba, ampak vlaganje v razvoj.
Kratki odgovori brez širokih pojasnil. Te bi zahtevale mnogo več prostora, kot mi jih komentar omogoča.

Strani: 1