Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.316
[Glavni forum] Tema: DZ bo v četrtek odločal o razbremenitvi regresa
[#2771916] 25.04.19 15:26 · odgovor na: (#2771891)
Odgovori   +    1
[rename]
Pri dvokrožnem večinskem sistemu bi se karte (v drugem krogu) še enkrat premešajo in je rezultat drugačen, bolj odraža osebo in manj stranko.
Saj sem ti dal disklejmer spodaj :)

Osebo? Seriously? V Sloveniji? Jaz niti ne vem, who the fuck je bil tip ali tipica ki je kadidirala na listi moje izbrane opcije. Samo ko sem pri SDS videl ime Lucija Šikovec Ušaj, bi bil glasoval za samega Belcebuba, samo za SDS ne. :D

V Sloveniji volimo Liderja. Zato imaš na desni SDS ki ima brutalno močno politično figuro Janeza Janše, rezultat ostalih, kjer so liderji neki pikzigmarji, pa tako vidiš. In na levi si imel od SD zmage leta 2008 potem samo še Liste in stranke tega in onega politika. Zoran Janković, Alenka Bratušek, Miro Cerar, in zdaj Marjan Šarec. Kaj imajo skupnega. Pri vseh so se stranke jebeno imenovale po njih. Zadaj pa Govanni della Terra in Nadminister Gregor.

Tak sistem, kot ga imamo verjetno ni najbolj optimalen. In sigurno ni naklonjen temu da za poslance postavljaš vsaj elokventne ljudi, če že kompetentnih ne najdeš (90 posto poslank in poslancev je buksljev, a so oni, ki se pa niti izražati ne znajo, na srečo v manjšini). A omogoča da opozicijo imaš. Al levo, al pa desno. V sistemu Winner takes all, si hitro tam kjer ne želiš biti. Sama sprememba volilne zakonodaje NE POMENI NUJNO zamenjave oblasti.

V UK je leta 2015 na volitvah skoraj 4 mio ljudi (12,6% vseh ki so šli na volitve) glasovalo za UKIP. Končali so z 1 (JA ENIM) poslancem. That's not healthy.. for anyone.