Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politico: Marjan Šarec ima kost za Junckerja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Politico: Marjan Šarec ima kost za Junckerja
[#2770652] 18.04.19 14:25 · odgovor na: (#2770172)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 18.04.2019 14:41
[BeliF]
kakšno mednarodno pravo? saj je bilo že vnaprej jasno, da arbitraža ni pravno zavezujoča. še sodniki so sami povedal, da se lahko drugače zmenmo če se hočemo
Ni zavezujoča??? Krepko se motiš. Arbitražna odločba je SODBA, ki jo je sprejelo Stalno arbitražno SODIŠČE. In sodbe so zavezujoče, kaj pa drugega. Samo najbolj primitivni balkanci, na kakršne na našo žalost mejimo na jugu, te stvari tolmačijo po svoje. Ne nasedaj še ti tem nebulozam. Sodba JE dokončna in zavezujoča. Preberi si 2. odstavek 7. člena AS. In ne le to. Tretji odstavek istega člena določa 6-mesečni rok za implementacijo. Vse to so tisti drekači dol podpisali in zdaj iščejo izgovor, da bi ponovno prekršili dane zaveze. Kot že tolikokrat poprej (sukcesija, "začasna kontrolna točka" Plovanija, prenesene vloge.... ni da ni). Mi se sicer lahko s tistimi tam dol pogovarjamo o natančnem poteku meje, ker je to stvar geodetov, v osnovi pa je meja določena. Kaj bi se pa mi sploh lahko še z njimi pogovarjali??? To smo počeli 25 let pa so nas vsakič po balkansko nategnili. Če se mene vpraša, bi jim za začetek dal jasno vedeti, da bo šel naslednji policajski čoln, ki bo brez našega dovoljenja prečkal z AS določeno morsko mejo, pod vodo, ker bo RS to smatrala za agresijo. Kaj pa je drugega to, da se represivni organi tuje države samovoljno sprehajajo po ozemlju sosednje države. Sem prepričan, da bi si to dovolili samo še enkrat. Ko bi dobili opozorilni strel preko njihovih glav, bi jih veselje do zajebavanja minilo. Pa tudi kurčevi Junker bi dojel, da je čas, da se "našim dobrim prijateljem" pove, da naj se nehajo zajebavati.