Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
[Glavni forum] Tema: Zagorelo v pariški katedrali Notre Dame
[#2770164] 16.04.19 14:02 · odgovor na: (#2770160)
Odgovori   +    1
oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2770164

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Zagorelo v pariški katedrali Notre Dame
[#2770221] 16.04.19 16:01 · odgovor na: crt (#2770164)
Odgovori   +    3
[crt]
oprosti, vendar ne razumem, zakaj (oziroma kako na podlagi mojega) mi razlagas to, kar mi; cemu oporekas oziroma kaksen point dokazujes. ze pri prejsnjem postu sem bil malo negotov, zdaj sem pa temeljito. to je lahko tudi cisto moj problem, ker s 85% glave pcnem druge stvari. bova dalje ob bolj posreceni priliki.
Ti bom jaz poskusil razloziti :-)

Ko se zgodi pozar v notre dame, je po njegovem veliko bolj nevarno da bi se ignoriralo ali celo prepovedalo fanaticno bluzenje (ker s tem ubijamo svobodo govora etc), kot pa je nevaren razmah fanaticnega bluzenja samega.

Zato ob priliki ovekovecimo svobodni govor nadvse pomembne demokraticne opozicije v ljudski republiki Sloveniji, ki sem ga sam zasledil na rtv (zal ne spremljam twitterfeeda omenjenih vizionarjev):
Predsednik stranke Janez Janša je tako zapisal, da požar v katedrali "nehote ponazarja načrtno razgradnjo tisočletne evropske civilizacije", dodal pa je še "#EvropskiSept11", s čimer je dogodek primerjal s terorističnim napadom v ZDA 11. septembra 2001, ki je služil kot razlog za t. i. vojno proti terorizmu. "Uradno nesreča? Krščanska Notre Dame je že bila žrtev napada islamistov. Evropa si zatiska oči pred spopadom civilizacije in barbarstva, ki na njenih tleh vse bolj plamti," je zapisal Branko Grims, Žan Mahnič pa je sporočil: "Glejte, kako umira krščanska Evropa! Barbari, ki prihajajo, in so že tu, pa odpirajo šampanjce in se veselijo".
Grejt sakses. Mahnica za mesijo! Naj resi slovence pred turskimi vpadi!

Strani: 1