Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dikembe sporočil: 157
S to svojo obsedenosto z JU si že zdavnaj čez mejo dobrega okusa. Res je preobsežen, res je kriv za marsikaj, vseeno pa ni tisti glavni bavbav, zaradi katerega je ta država tam, kjer je. Kar se pa tiče kmetov....živim na vasi pod obronki Mežaklje in Pokljuke, pa blizu Jelovice, ,. Zadnja leta se je večina kmetov specializirala za gozdna dela. Število JOHN DEEROV, VALTER, FENDTOV...ipd opremljenih za gozdna dela, se je drastično povečalo.
Super...vesel sem za te kmete, da jim gre....celo tako dobro, da jim je lokalna gostila obvezen postanek vsak trikrat dnevno. Hočem reči...da so traktorji bolj kot v gozdu, parkirani pred bari. Da so uničili ceste, ki jih je stari dobri GG Bled vzorno gradil in vzdrževal pol stoletja, itak ni več pomembno. In kdo v tem času pelje kmetije.......nimam pojma.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2769191

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 11.04.2019 13:59
[dikembe]
S to svojo obsedenosto z JU si že zdavnaj čez mejo dobrega okusa. Res je preobsežen, res je kriv za marsikaj, vseeno pa ni tisti glavni bavbav, zaradi katerega je ta država tam, kjer je....Kar se pa tiče kmetov....živim na vasi pod obronki Mežaklje in Pokljuke, pa blizu Jelovice, ,. Zadnja leta se je večina kmetov specializirala za gozdna dela. Število JOHN DEEROV, VALTER, FENDTOV...ipd opremljenih za gozdna dela, se je drastično povečalo.

Na javni sektor gledam predvsem s podjetniškega zornega kota, ker že desetletja zase in svoje delavce plačujem davke in prispevke, tudi druge davke in mi ni vseeno kaj v JS npr. v zdravstvu skorumpirani zdravniki in dobavitelji s tem denarjem počnejo ali, da učitelj za 4. ure na šoli dobi polno plačo, če pa po 4. uri še mora ostati na šoli dobi plačane nadure, ni bi vseeno, da na Počivalškovem ministrstvu kradejo na prevoznih stroških in jih je z detektivi preganjal, včeraj sem prebral, da so si policisti, ki kot varujejo mejo izplačevali nekaj po domače...Mene to moti, če tebe ne, veseli se in uživaj naprej.

Tudi v vaseh okoli gore, kje imam zidanico je veliko dobrih traktorjev s klimo, hitrih, da jih na ovinkasti ceti komaj prehitiš...enkrat sva z zidaniškim sosedom, manjšim kmetom, ugotovila, da bi 2-3 traktorja tako kot pred 30-40 leti tudi danes obdelala vse njive v vasi, ki jih ni nič več kot prej, kvečjemu jih je manj.

Strani: 1