Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

KDSKLADI02 sporočil: 124
[bambino]
Koliko otrok naj spravi šofer v 30 sedežni avtobus? Standard je 30. Na zahodu je 30. ZZZS pravi, da naj jih pelje 50, ker sicer bodo ostali zunaj. Kaj naj naredi šofer yko plačnik zahteva, da vsako leto bolj krši zakon, normo, standard.?

Zakaj nihče ne želi vpisati specializacije družinske medicine. Ko vidim take forum in članke v Financah, vidim zakaj je prav, da nisem študiral družinske medicine.

Daj ne nabijaj. Naši standardi so nižji kot na zahodu. Problem je, ker bi dohtarji radi vozili po 15 otrok v avtobusu s 30 sedeži. Če delate preveč birokracije se zmenite z ministrstvom, kako zmanjšat nepotrebno birokracijo. Zadnjič sem opazil pri mojem osebnem uzdravniku, da vpisuje podatke v računalnik pa še fizično v karton. Kdo je tukaj glup? Po moje oba, tisti ki daje navodila in tisti, ki ki jih izpolnuje. Ko primerjam zahod in povprečnega dohtarja gre pri nas povprečnemu dohtarju neprimerno bolje v primerjavi s populacijo kot je to "norma" na zahodu. To so dejstva. Vse ostalo je moč pogajalskih argumentov, ki jim žrtve sistema rečemo navadno izsiljevanje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2768823

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Zadnja sprememba: shevchenko 10.04.2019 08:38
Zadnjič sem opazil pri mojem osebnem uzdravniku, da vpisuje podatke v računalnik pa še fizično v karton. Kdo je tukaj glup? Po moje oba, tisti ki daje navodila in tisti, ki ki jih izpolnuje.
glup je tisti, ki daje taka navodila. zaposleni pac mora ravnati v skladu z navodili.
jurekzu sporočil: 117
Zadnja sprememba: jurekzu 10.04.2019 08:58
Daj ne nabijaj. Naši standardi so nižji kot na zahodu. Problem je, ker bi dohtarji radi vozili po 15 otrok v avtobusu s 30 sedeži.

Nemški "avtobus" ima 1200 sedežev. Prav tako avstrijski, pa francoski. Ponekod imajo celo samo 800 sedežev.
Pri nas ima avtobus 1900 sedežev. V kranju pa na postaji čaka 2500 potnikov.
Če delate preveč birokracije se zmenite z ministrstvom, kako zmanjšat nepotrebno birokracijo.
Ministrstvo tu nima veze. ZZZS določa birokracijo.
Vsak teden okrožnica na nekaj straneh. V stilu "s tem spreminjamo drugi odstavek 3. člena ZZKPJ, ki se navezuje na 4. člen ZZDS, ki določa pravice zavarvoancev ..."
Naemsto da ensotavno napišejo "od 1.1. dalje so plenice na recept samo za paciente nad 75 let."
In vsak poskus zmanjšanja te administracije prinese novo okrožnico in kontrolo ZZZSja.
Zadnjič sem opazil pri mojem osebnem zdravniku, da vpisuje podatke v računalnik pa še fizično v karton. Kdo je tukaj glup?
Najprej vpiše v papirnat karton. Za svojo evidenco in za potrebe medicine dela (kamor občasno pošlje karton) in za komisijo ZZZSja (kamor pošlje karton).
Potem vpiše v računalnik v en program. To je običajno program, ki ga kupi ZD in ga uporabljajo za komunikacijo znotrah ZDja. Recimo nalogi za laboratorij,...
Včasih mora vpisati še v poseben program od ZZZSja.
Do uvedbe eRecepta je moral še posebej recepte vpisat.
bambino sporočil: 1.028
Od kod ti podatki, da so slovenski družinski zdravniki manj obremenjeni od tistih na zahodu? Lepo prosim za link. KDSkladi zelo samozavestno trdijo, da nabijam, zato imajo zagotovo dokaze, kjer pri roki.

Moji dokazi pa so taki:
www.telegraph.co.uk/...t-numbers/

Kot vidiš je v UK in v Skandinaciji želja 12 pacientov na dan. Na Švedskem je norma 13 pacientov na dan.

www.aafp.org/fpm/200...0/p44.html (20-25 pacientov dnevno)

V ZDA je povprečje 2012-2018: 20 pacientov dnevno:
This survey presents the average number of patients that physicians in the U.S. saw per day from 2012 to 2018. It was found that in 2018, 40 percent of surveyed physicians reported that they saw an average of 11 to 20 patients per day. The average number of patients seen per day in 2018 was 20.2
www.statista.com/sta...n-per-day/

partner.zzzs.si/wps/...iAGXwWAY!/
bambino sporočil: 1.028
Glede birokracije. Prav imaš zdravnik MORA pisati tako v e-obliki, kot v pisni. To si ni določil sam. Če ne bo pisal dvakrat bo dobil kazen.
bambino sporočil: 1.028
Glede materialneg statusa družinskega zdravnika v sloveniji in druge na zahodu tudi lepo prosim za dokaze. Verjetno imata KDSkladi precej tovrstne analitike pri roki, da me lahko obtožujete, da nabijam.

Moje iskušnje so take. Družinska zdravnica pri 40-tih ima slabši avto, manjšo hišo, manj vpadljiva oblačila, manj razkošne dopuste kot povprečna frizerka ali obrtnik. Dopuščam, da gre tudi za osebno odločitev.

Strani: 1