Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pirdih sporočil: 210
[geraint]
Res je, da delajo tako dopoldan kot popoldan. Vendar ne več kot 8 ur. Primer za ZD MB (za zdravnike družinske medicine, o katerih je govora):

www.zd-mb.si/Storitv...ga-varstva

In ja, prepričan sem v svoj prav, ker zapisano temelji na dejstvih. Če pa želiš iskati dlako v jajcu in zagovarjati to izsiljevalsko svinjarijo, be my guest.
8 ur je redni delovnik. (40 ur/teden)
Sestavljen je iz:
- 6,5 h neto ordinacijski čas
- 0,5 h odmor za malico
- 1 h strokovna priprava za delo (glej 33. člen kolektivne pogodbe www.pisrs.si/Pis.web...?id=KOLP55 )

1h strokovne priprave za delo je na klinikah zapakirana v jutranji sestanek, vizito, farmacevte. Družinci morajo pa pisati vloge na invalidske komisije, komunicirati z majstri za ščitnice, imeti stike s farmacevti, pogledati kakšno literaturo ipd.

Gotovo pa zdravnikovo delo torej ni samo štanca v ordinaciji na 7 minut.

Ta ena ura je lahko precej raztegljiv pojem. Lahko zadošča za vsa ta dela, lahko je premalo, lahko je preveč. Ne znam presoditi in deliti po primarnem/sekundarnem/terciarnem nivoju, ampak dejstva so pa, kot sem zgoraj napisal.

Glede plače in njenega gibanja je nekdo od njih nekaj pisal. forum.finance.si/?m=...779&single

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2767829

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[pirdih]
Ta ena ura je lahko precej raztegljiv pojem. Lahko zadošča za vsa ta dela, lahko je premalo, lahko je preveč. Ne znam presoditi in deliti po primarnem/sekundarnem/terciarnem nivoju, ampak dejstva so pa, kot sem zgoraj napisal.
Ce sklepam po poznavanju situacije v vrtcih (oz enem tam kjer moja dela) so ravno take "ena ura ni nobena" najboljsa podlaga za zlorabe. Ker ura ostane ena, not pa drzava ali pa delodajalec base vedno nove pizdarije in na koncu je tista ena ura samo na papirju.

Moja v vrtcu si najbolj zeli da bi imela vsak dan cistih 8 ur dela, pa da gre domov ali pa ima nadure, ki jih koristi kot dopust. Ker na koncni fazi se zgodi da lenuhi niti tiste manjkajoce pol ure vsak dan nikoli ne oddelajo, tisti ki pa job resno vzamejo, pa jo oddelajo trikratno in si z neplacanimi "nadurami" na koncu leta lahko samo obrisejo rit.

Strani: 1