Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[geraint]
Kot ste nekateri že zapisali - pri teh odpovedih zdravnikov gre zgolj za novo (inovativno) obliko izsiljevanja. Kake obremenitve? Kolikor vem, so družinski zdravniki na delovnem mestu od 7. do 14. ure (od ponedeljka do petka), oz. nekako v tem času sprejemajo paciente. Vmes je še čas za malico - ki ga izkoristijo, vsaj po mojih izkušnjah sodeč. Ne pozabimo, zdravniki so najboljše plačani javni uslužbenci - dve tretjini njih je v 57. plačnem razredu z neto plačo tam cca 2.500 do 3.000 EUR. To v Sloveniji, kjer je povprečna plača 1.100 neto. Torej imajo trikratnik povprečja. Kaj potem ne štima? Gre zgolj za pogajalsko moč zdravnikov, ki je po moje največja v državi. In tega se zavedajo. Zato bodo tudi sedaj zmagali.
Ze bezen pogled na urnike zdravstvenih domov ti pove da je tvoja prva trditev popolnoma napacna.

Malo klikaj:

www.zd-kranj.si/?subpageid=22

Nekateri imajo kak dan ordinacijo tudi do 21.00, vsi na katere sem kliknil pa delajo tako dopoldne kot popoldne. Mimogrede, tudi moja zdravnica v mojem ZD dela tako. Seveda je zelo lahko ob taksnih neumnostih, kot si jih pisal ti, biti preprican v lasten prav, ali ne?

Se pa strinjam, zdravniki bodo zmagali, zato ker je na njihovi strani tako statistika kot pogajalska moc. Se pozno so se spomnili da imajo pogajalsko moc.