Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
Zadnja sprememba: najobj 03.04.2019 13:33
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> > [hocevarb]
> > > [spiderman]
> > > ??
> > > Torej, če že avtorji izvirnika niso povprašali kakšnega inženirja o smiselnosti zapisanega, tega tudi vam "ni treba"?
> > > Ja vem, da je ta medij zastonj - torej pravzaprev lahko objavljate tudi samo linke - bomo že samo prebrali, četudi z uporabo google translatea.
> > > .
> > > dumbanddumberpress
> >
> > Kot sem zapisal, sem citiral original, torej spletno stran elektroenergetske družbe FPL, ene največjih v ZDA. V tehnično pravilnost navedenega ne dvomim. Tekst je pred objavo zagotovo videl vsaj kakšen inženir, poleg tega visi na strani že nekaj dni in bi morebitne napake že odkrili.
> Pa ti Borut si neverjeten.....
>
> Moč (tudi električno) se meri v Wattih, Kapaciteto (shranjeno energijo) pa v Wattnih urah (ali še bolj Fizikalono v Joulih)
Sem že napisal, da se enota za moč slovensko piše vat in za energijo vatna sekundah, vatna ura, kilovatna ura, poglej malo nazaj, forum.finance.si/?m=...45&single! Predvidevam, da še vedno živimo Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis!
... ja, in stavim gajbo pira, da bo - če že ni - po imenih merskih enot kakšen slovenist doktoriral iz osebnega imena James Watt, ki ga bo prekrstil v "pišikaoštogovoriš" slovenski Đejms Vat ... jebiga, še vedno živimo v Sloveniji in spoštujemo slovenski pravopis ...