Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[rename]
> Če bi se NSi odrekla besedi krščanski v svojem imenu, bi zagotovo dobila vsaj nekaj % več. Tudi sam sem imel kar nekaj let problem podpreti NSi ravno iz tega naslova.

Če čebula ne bi imela če, bi bila zgolj navadna bula :-P
In brez "krščanski", bi NSI dobila tudi nekaj glasov manj... tko, da to ni samo "one way ticket".
Če sem ti prej razlagal, da je Janša osovražen. Ti lahko sedaj razlagam, da če je kdo na Slovenskem bolj osovražen od njega, je to Katoliška cerkev. In zato beseda krščanski vsaki stranki takoj zameji domet med volivci.
In stranka, ki nasprotuje splavu pač ne more biti niti l od liberalna, se ti ne zdi?!
Tega stališča nisem nikjer zasledil. Če pa so bolj za družine in da poskušajo ljudi pregovoriti, da bi imeli več otrok, da ne bi delali splavov itd. me pa ne moti. Dokler zadaj ne furajo zakonske prisile.
> Čeprav niso vsega pri nas krive samo politične stranke. Se mi zdi, da večji del krivde nosijo mediji. Ker se obnašajo izredno dvolično, neprofesionalno ter ideološko. Pogosto lahko vidiš kako usmerjajo debate, ali kako jih uokvirijo. Konec koncev tudi iz česa delajo afere in katere zgodbe pustijo pri miru.

No shit, Sherlock :-)))
Pa ravno zaradi presstitucije ti navijaš za stranko, ki nikoli ne more priti na oblast.
No, NSi je imela tudi nekaj akcij, kjer je jasno spregovorila zoper odklone v katoliški cerkvi. Tako, da se je meni zdelo to pozitivno.

V našem sistemu je tako, da nobena stranka ne more vladati sama. Menim pa, da NSi s pametno politiko lahko pride na 10-15%. In na eni točki vstopi v levo ali v desno vlado in tam nekaj spremeni.

Do sedaj so kar dobro krmarili med različnimi čermi. Janša samo čaka, da jih bo nasadil. Tudi levica jih gleda postrani, saj jih imajo še vedno za Janšev satelit.

Ampak sedaj ko so v opoziciji to še ni toliko težko. Zajebano je ko si v koaliciji, na oblasti in moraš nekaj spremeniti. Ko je imaš moč nekaj spremeniti. Sam za kaj takega pa potrebuješ dobre kadre, dobre informacije in železne živce.